Witaj na forum Fabia Club Polska

Jaki olej? rozdząd

Temat utworzony · 6 Posty · 7011 Wyświetlenia
  • witam jestem tu nowy i trochę tez zielony 🙂 <!-- s:) -->wiec mam pytanie zakupiłem skode fabie II , 1,6 benzyna 2007 rok i nie wiem jaki olej tam lać ( są jakieś naklejki firmy schell) i drugie pytanie z ksiązki serwisowej nie ma zadncyh wzmnainek o wymianie rozdządu a ma 145 tysi przejechane czy to sie wymienia?

  • 1.6 benzyna, czyli wg. mnie jest pasek rozrządu, który wymienia się max co 120 kkm. Natomiast jeżeli chodzi o olej to sprawdź czy jest zalany syntetykiem czy półsyntetykiem, ale moim zdaniem Mobil Super 2000 (10w 40) jest dobrym wyborem, co jakiś czas jest w promocjach w różnych sklepach. Ostatnio za 4 litry zapłaciłem 69 zł.

  • Co do rozrządu to jest raczej pasek.Jeśli chodzi o częstość wymiany to 90 kkm lub 6 lat.Co do oleju to tylko oleje oznaczone 5W... syntetyk.Półsyntetyki 10W i mineralne 15W odpadają dla tego silnika.On nie jest do nich przystosowany.

    Jeśli chodzi o oleje to różne są zdania na ten temat.Jest u nas taki temat

    http://fcp.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=5725&hilit=jaki+olej+wybrać<!-- l -->.

    Ja osobiście używam aktualnie Castrol Edge 5W40 diesel.Jest on przeznaczony do aut z dłuższymi okresami między przeglądowymi norma VW 505.01, gdzie u mnie jest albo 502.00 albo 505.00 (nie pamiętam dokładnie)
    http://castroledge.pl/oleje/turbo-diesel-5w-40.

    Dobra rada, na oleju nie oszczędzaj i nie kupuj taniego szajsu, chyba że chcesz mieć problemy z silnikiem.Co do mobila to na rynku jest spiro podróbek z erykietą Mobila.Wybór pozostawiam Tobie.

  • [b]marcing040381[/b] ty masz dużo większą wiedzę od mnie. Jak to możliwe, że moja Fabia była od nowości w ASO zalewana półsyntetykiem Mobila? to się kłóci z tym co pisało wcześniej.

  • Mój tata wlewa Castrola i śmiga bez problemu.

  • [quote="fajny"][b]marcing040381[/b] ty masz dużo większą wiedzę od mnie. Jak to możliwe, że moja Fabia była od nowości w ASO zalewana półsyntetykiem Mobila? to się kłóci z tym co pisało wcześniej.[/quote]

    Nie przesadzaj aż takim alfą i omegą nie jestem 😉 <!-- s;) -->
    Nie wiem jak wygląda sprawa oleju przy Twoim silniku.Musiał byś rozejrzeć się q temacie olejów.U mnie zalecany jest 5W i tego się trzymam.

    Kolego [b]HiperAurelio90[/b] nie ważne jaka firma czy Castrol czy Mobil czy inne chodzi o to aby 3mać się oznaczenia.Różnica w olejach w tym przypadku to cena bo właściwości te same.