Witaj na forum Fabia Club Polska

Drżenie przy hamowaniu Fabia II

Temat utworzony · 41 Posty · 10172 Wyświetlenia
  • Po roku eksploatacji przetaczanych tarcz oryginalnych w F2 zero problemów z biciem, drżeniem itd itp. Tarcze nie złapały jeszcze rantu ani rdzy. Śmigają pięknie.

    Odnośnie zamienników. W mojej starej F1 remontowałem wiosną hamulce: wymieniłem wszystko co dało się wymienić - tak z przodu jak i z tyłu. Większość rzeczy wziąłem z ATE (poza linkami i bębnami). I tu problem. Po dwóch miesiącach jazdy odczułem bardzo delikatne bicie przy hamowaniu. Nie miałem żadnych awaryjnych zatrzymań, nie wjechałem w mega kałużę - ot po prostu kilka tys km zrobiłem.

    Wziąłem tarcze na tokarkę. Wystarczyło zdjąć 0,2 mm by zlikwidować bicie (na oko nie dało się go praktycznie zauważyć - było widoczne dopiero przy skrawaniu). Wszystko fajnie przez kolejne 2 miesiące i znowu pojawiło się małe bicie. Zawiodłem się na tarczach z ATE. Co więcej: podczas ich przetaczania było widać, że wykonane są one z bardziej miękkiego żeliwa niż tarcze oryginalne z F2 przetaczane kilka miesięcy wcześniej. Efekt będzie więc taki, że trzeba kupić coś innego, a krzywiące się ATE wyrzucić 😞 <!-- s:( -->