Witaj na forum Fabia Club Polska

Fabka 1.9 TDi problem ze sprzęgłem

Temat utworzony · 3 Posty · 989 Wyświetlenia
  • Witam!

    Pojawił się problem u mojej Fabki 1.9 TDI, dwukrotnie, w odstępie miesiąca (pierwszy raz dolałem oleju, rzeczywiście było niewiele, sądziłem, że to rozwiązanie :[ <!-- s:[ --> ) - po odcinku ~~ 80 km na autostradzie, prędkość 100-160 km/h nie jestem w stanie zmieniać biegów. Przejście z 5 na 4 jest niemal niemożliwe. Muszę się ostro napocić, żeby tego dokonać. Sprzęgło jest b. miękkie. Wyłączenie silnika, postanie chwilę na poboczu pomaga, ale tylko na chwilę - później są kłopoty w zasadzie z każda kombinacją 1-2-3-4-5 / 5-4-3-2-1.

    Jak auto postoi ~~ 20-30 minut, (rozumuję, że się wychłodzi), problem znika.

    Dodam też, że problem ten NIE występuje podczas normalnej jazdy w cyklu miejskim, bądź nawet trasa-miasto.

    Co może być przyczyną? Prosiłbym o pomoc.

    Pozdrawiam
    Luku

  • Poczynając od sprzęgła do oleju w skrzyni. Najprościej i najtaniej zobaczyć czy jest olej w skrzyni, później sprawdzać sprzęgło.

  • nie daje dzwiekow skrzynia? jaki masz wlany olej i czy masz go w normie? kiedy bylo wymieniane sprzeglo? nie ubywa plynu hamulcowego?