Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2] problem z hakiem

Temat utworzony · 5 Posty · 843 Wyświetlenia
  • Witam Panowie
    W październiku kupiłem samochód, wtedy fabia miała zdemontowany hak, ostatnio po zakupie bagaznika rowerowego thule na hak i pierwszych przymiarkach zorientowałem się że mam wyłamany/wydłubany zamek w haku.
    Hak normalnie moge zapinac i odpinac za pomocą stopki, wszystko wydaje się stabilne i OK

    Ale wole poznac wasze opinie/sugestie czy zamek w haku ma tylko zabezpieczyć przed kradzieżą? czy...
    no właśnie czy ma jakiś wpływ na bezpieczeństwo?

    mowa o haku wkładanym od dołu (oryginalny hak) tutaj foto ( chodzi o o numer 5/6 )

    [img]http://sendfile.pl/316268/view/hak_fabia2.jpg[/img]

    pozdrawiam i czekam na wasze opinie / sugestie

  • jeśli nie było haku a go zamontowałeś to powinien być stosowany wpis w dowodzie a następnie przegląd. Jeśli przegląd będzie ok to nie ma problemu w użytkowaniu.

  • witam,

    masz racje podczas tłumaczenia papierów musiało to umknąć tłumaczowi, bo hak był już montowany w fabryce skody, w przyszłym tygodniu wybieram się po stosowny wpis do dowodu, ale bardziej zależy mi na odpowiedzi czy bez tego zamka hak będzie bezpieczny do transportowania bagażnika rowerowego.

    dziękuje za odpowiedź no i czekam na inne sugestie.

    pozdrawiam

  • Możesz tak jeździć ten zamek służy jako dodatkowe zabezpieczenie i to raczej przed złodziejami bo jak zapewne zauważyłes żeby odpiać hak musisz pociągnąć wajche do dołu ale nie zrobisz tego póki nie naciśniesz przycisku nr 4 i to jest właśnie zabezpieczenie przed przypadkowym odpieciem się haka. Pewnie poprzedni właściciel zgubił kluczyk albo go włamał i dlatego masz to zdewastowane taka wkładkę za grosze kupisz w ASO.

  • dziękuje kolego za odpowiedź, też tak myślałem ale wole się upewnić, że to tylko zabezpieczenie przed złodziejami:)
    o dziwo przy zakupie auta miałem extra brelok z kluczami do haka 2 sztuki 🙂 <!-- s:) --> i dlatego nie spodziwałem się niespodzianek.
    W tygodniu pojade do serwisu w Gliwicach i zobaczymy co Lellek na to i jaką cene zaproponuje, jak zaporową to bede śmigał te 3-4 razy w roku bez wkładki 🙂

    jeszcze raz dziękuje za odzew.
    Pozdrawiam