Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Wariujący czujnik parkowania

Temat utworzony · 7 Posty · 1073 Wyświetlenia
  • Witam,

    Mam pewnie pytanie co do czujników parkowania. W mojej wersji Choice były one w standardzie i ostatnio mnie trochę zaskakują. W poprzednich autach też miałem czujniki i lepiej działały niż te, przez co trochę im nie ufam.

    Mianowicie w pierwszej kolejności zdziwiło mnie, że są tylko 3 czujniki (jeden po środku i dwa po bokach), z zasady są zawsze 4, no ale pewnie te są "wyczesane" i spektrum działania mają wyjątkowo duże. W każdym razie przy deszczu, opadach śniegu, mgle czy niskiej temperaturze zdarza się, że gdy włączam wsteczny to czujnik informują mnie, że już rozwaliłem tył na czymś za mną 🙂 :mur: <!-- s:mur: -->

    Nie wiem czy to wina tego, że są zamoczone i trzeba je przetrzeć, ale bądź co bądź w Nissanie an VW takich problemów nie było. A może coś padło? Będę wdzięczny za poradę, bo nie wiem jak to działa wszystko :przestraszony:

    Pozdrawiam

  • U mnie też się zdarza że po opadach czujniki dostają świra 😕 <!-- s:/ --> Ale z reguły wystarczy jak je przetrę i wszystko gra

  • Czujniki tak się zachowują gdy autko jest zabrudzone np.
    Zdarza się że po włączeniu wstecznego wcale nie zadziałają więc biorę na nie poprawdkę.

  • dokładnie trzeba brać na nie poprawkę i się tylko delikatnie nimi wspomagać a nie tylko i wyłącznie na nich polegać 😉 <!-- s;) -->

  • kurcze dziwne to i trochę świadczy o jakości tych czujników, bo w innych autach z którymi miałem styczność zabrudzenia nie przeszkadzały 🙂

  • spotkalem sie z tym problemem i okazalo sie ze wystarczy ze jeden czujnik jest do wymiany i juz caly uklad wlasnie swruje 🙂 <!-- s:) -->

  • Ja mam Roomstera z czujnikami parkowania i Fiata Multipla również z nimi. Nie dość, że jak piszecie w Skodzie działają one nieprecyzyjnie, to po umyciu auta dostają głupawki, przetarcie ich raz pomaga innym razem nie. W Fiacie jest inna historia, działają idealnie, wpływ temperatury czy wilgotności albo ich zabrudzenia nie ma żadnego wpływu na ich pracę a zakres zbliżania się do przeszkód odczytują i wskazują jak w książce pisze. Z tego co piszecie i co stwierdziłem, wynika, że chyba producent nie przyłożył się zbytnio do tych czujników.