Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Nie działa panel od kierowcy i tylne światło pozycyjne.

Temat utworzony · 4 Posty · 1270 Wyświetlenia
  • Witam.
    W zeszłym miesiacu żona miała stłuczke w kolo od strony kierowcy i urwała lusterko.I od tamtej pory nie działa panel od strony kierowcy,ryglowanie drzwi,lusterka,szyby(i ostatnio zauważyłem że tylna pozycja z tej strony żarówka sprawdzona).Bezpieczniki sprawdzałem wszystkie całe a druga strona działa bez zarzutu.Mam takie przypuszczenie że przy uderzeniu w koło wypieło jakąc kostke pod lewym błotnikiem ale tam idzie tylko kostka do kierunku.Jak dobrac sie do kostki łączącejw drzwiach gdzie ona wychodzi nie chodzi o drzwi.Może jakiś przekażnik uszkodzony ale to by nie działały dwie strony więc obstawiam na kostkę gdzies lub kable.

  • w niedalekiej okolicy od miejsca, które zostało uderzone jest sterownik układu komfortu i nieco dalej centralna jednostka sterująca. Uszkodzeniu mogło też ulec po prostu złącze na przednim słupku.

  • Do złącza się dogrzebałem po zdjeciu panela z włacznikiem świateł widac za bezpiecznikami.Jakiś uszkodzeń nie widac w drzwiach tez ok wyglada wiec albo cos sie w panelu komfort zemsuło (bo to że lusterka nie mam podłaczonego elektrycznego to raczej w nie to zeby cały panel od razu nie działał.Lusterko jak sie urwało to kable na wierzchu były raczej nie spaliło chyba nic w panelu komfort jak bezpieczniki całe były.

  • kurcze ciężko powiedzieć co może być i chyba bez wizyty u elektryka się nie obędzie 😞 <!-- s:( -->