Witaj na forum Fabia Club Polska

Czujniki cofania - non stop pisk

Temat utworzony · 5 Posty · 1711 Wyświetlenia
  • Witam,
    Czy ktoś się spotkał w Fabii z błędnym działaniem czujek cofania?
    Zauważyłęm że przy opadach deszczu mam na wstecznym ciągle widoczną przeszkodę przez czujniki. Tak jaby były zapchane przez wodę albo zwarcie na kablach.
    Ma ktoś pomysł jak to stwierdzić?

  • Moze krople wody byly na czujnikach w zderzaku??
    Skoro dziwnie dziala tylko podczas deszczu, a w inne dni ok, to napewno nie jest to zwarcie

  • [quote="Zygus"]Moze krople wody byly na czujnikach w zderzaku??
    Skoro dziwnie dziala tylko podczas deszczu, a w inne dni ok, to napewno nie jest to zwarcie[/quote]

    zgadzam się

  • A ja nie do końca się zgadzam, bo przecież zwarcie może powodować spływająca, czy zalegająca gdzieś woda, która w suche dni odparuje/spłynie i nie robi problemu a w mokre robi problem.

    Czujniki nie jest tak łatwo oszukać brudem a tym bardziej wodą z deszczu. Auto mam często usyfione grubą warstwą błota i działają. Dopiero warstwa śniegu czy lodu powoduje, że czujniki głupieją i to też nie zawsze

    Jeśli masz parktronic fabryczny to VAG w którejś grupie testuje ten moduł.
    Jeśli ASOwskie to niestety szukanie przyczyny kabelek za kabelkiem.

  • [quote="Zygus"]Moze krople wody byly na czujnikach w zderzaku??
    Skoro dziwnie dziala tylko podczas deszczu, a w inne dni ok, to napewno nie jest to zwarcie[/quote]

    chyba masz racje, po deszczu przetarłem szczotką czujniki i działały już ok ale pytanie jak usunąć ten problem zbierającej się wody żebym nie musiał ganiać ze szczotką po deszczu...?