Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] stukanie przy skręcie podczas puszczania sprzęgła

Temat utworzony · 26 Posty · 6565 Wyświetlenia
  • witam.ponownie.problem trwa nadal.wymieniłem już poduszki silnika i skrzyni biegów oraz ten lizak co lączy skrzynie z podwoziem.po namowie mechanika wymienione zostaly przeguby wewnetrzny i zewnetrzny po lewej stronie bo wydwalo sie ze to z lewej strony.o ile poduszki byly zuzyte to przeguby nie bo stuka dalej tylko ze teraz to slychac wyraznie z prawej strony.zostalo wymienic przeguby z prawej albo tak jak pisaliscie wczesniej moze byc cos z mcpersonem.dodam jeszcze ze zaczelo sie to dziać miesiąc po wymianie prawej piasty a zarazem przegubu zewętrznego bo urwal sie podczas zjazdu z podnosnika.jak koledzy myslicie ?co to może być bo zaczyna mnie to wkurzać i jest to coraz częstrze i głośniejsze.przypomnę że występuje podczas skrętu w lewo a czasami na wprost przy ujeciu i dodaniu gazu lub puszczeniu sprzegła,przy czym głóśniejsze jest przy skręcie.przy skręcie w prawo nie występuje.

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 05-07-2011, 22:47[/i] ][/size]
    USTERKA USUNIĘTA.NIEDOKRĘCONA NAKRĘTKA I PÓŁOŚ BYŁA LUŹNA.

  • tak stary a tak aktualny temat..... musze sprawdzić tą półośke:) ostatnie stukanie jakie zlokalizwoałem i usunąlem to łączniki stabilizatorów... teraz to dziwne stukanie przy ruszaniu mi zostało:)

  • na skręconych kołach to może przegub "trzeszczy" tak jak pisał [b]kapi[/b] wyżej (zewnętrzny, wewnętrzny)

  • wychodzi na wewnętrzny bo przy prostych... jedno stukniecie jest tez przy uruchamianiu silnika.... ruszanie, zwalnianie i przyspieszanie, to samo jedno głuche puknięcie

  • to może łapa silnika zerwana i wali o bude

  • jak bede miał okazje zajrzeć pod fabke to sprawdze i to:) podziele sie informacjami jak zlokalizuje bolączke:)

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 03-08-2011, 20:55[/i] ][/size]
    udalo sie:) przy wachaczach w strone tyłu idą symetrycznie "łapy" mocowane na 3 śruby, 2 mniejsze i jedna wieksza.... poluzowała sie łapka z lewej strony, 30 sekund dokręcania a tyle strachu i nerwów przez stukanie:( pozdrawiam

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 03-08-2011, 21:24[/i] ][/size]
    sprawdziłem w instrukcji, ten element to podpora:)