Witaj na forum Fabia Club Polska

Witam.

Temat utworzony · 2 Posty · 1185 Wyświetlenia
  • Witam Wszystkich.
    Kilka dni temu kupiłem w Holandii Fabię kombi z 2004 r. z silnikiem 1.9 TDI 101km. Stan licznika 216 000 potwierdzone NAP-em. Zakupu dokonałem bardzo chaotycznie, bo potrzebowałem auto "na już" i padło na pierwszą oglądaną Skodiczkę 🙂 Kolejnego dnia wyruszyłem w trasę do Polski (1600 km), już w połowie Niemiec pojawiły się skutki kupowania auta "na szybko". Po naciśnięciu guzika od szyby elektrycznej pasażera coś trzasnęło/zgrzytnęło w drzwiach i szyba wpadła na sam dół :zdegustowany: Problem rozwiązałem tymczasowo zaklejając okno folią przeźroczystą i srebrną taśmą i tak przejechałem kolejne 1100km - nie polecam tego rozwiązania na długie trasy bo w środku jest tak głośno że własnych myśli nie słychać.Dzisiaj wymieniłem cały mechanizm podnoszenia szyby i tu pierwszy ukłon dla forumowiczów za ładny i pomocny opis wymiany. Po rozkręceniu drzwi negatywnie zaskoczyła mnie ich jakość wykonania, trzeba być naprawdę delikatnym by nie połamać niektórych elementów, nie wspominając o nitach z plastiku :zdziwko: Kilka kilometrów dalej po tym jak opadła mi szyba zaczęła migać czerwona kontrolka o dziwnym kształcie znajdująca się pomiędzy kontrolkami świateł drogowych i mijania :przestraszony: , po przeglądzie papierów okazało się że to kontrolka pasów bezpieczeństwa więc w miarę spokojny pojechałem w dalszą trasę. Sprawy kontrolki jeszcze nie rozwiązałem, więc będę dopytywał o szczegóły w innych postach, ale podejrzewam że może mieć to związek z mokrym dywanikiem pod fotelem kierowcy. Pozytywnym zaskoczeniem było średnie spalanie = 5,1 l a przyznam szczerze że nie jechałem ekonomicznie. Pokusiłem się również o sprawdzenie prędkości maksymalnej (oczywiście jak jeszcze miałem szybę ) i rozpędziłem się do 190 km/h, mógłbym jeszcze kilka km więcej, ale nie chciałem "dusić" nowego nabytku 😄 <!-- s:D --> Ogólnie autko na +.
    Pozdrawiam.

  • Witamy na FCP.