Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Podłączanie CB

Temat utworzony · 5 Posty · 9227 Wyświetlenia
  • Na internetach nie ma jednoznacznej odpowiedzi, więc może Wy to sprecyzujecie 😉 <!-- s;) -->

    Pochwalcie się jak zamontować zasilanie do CB Radia, aby nie było zakłóceń. Zależy mi na podłączeniu do jakiegoś bezpiecznika, aby radio włączało się z zapłonem i tak samo gasło. Nie będę podłączał jej bezpośrednio do aku, więc za takie komentarze dziękuje z góry 🙂 Radio będzie zamontowane pod panelem ustawień klimy itp., więc chyba najbliżej i najłatwiej jest do bezpieczników, ale może macie jakiś inny pomysł. Zapalniczka działa 24/7 więc odpada 😉

  • Dorywczo może być zapalniczka.Generalnie to szukasz wolnego bezpiecznika ma którym masz zasilanie wyprowadzasz przewód z kostką i łączysz pod zasilani CB.

  • Mógłbyś to troszkę bardziej opisać jeśli masz czas ?

    Bo wolnych miejsc w skrzynce jest pełno ale tam nawet nie ma tych uchwytów na bezpiecznik, ale może o coś innego Ci chodziło 🙂 <!-- s:) -->

  • Musisz zajrzeć które gniazdo z pinami masz wolne, sprawdź moernikoem czy jest napięcie i do dzieła.

  • Ja mam podłączone do lampki w popielniczce i radio się włączy jak zapalam światła pozycyjne. Nie ma zakłuceń, wszystko działa już jakieś 3 lata no i blisko z kablem masz.