Witaj na forum Fabia Club Polska

No to sobie wymieniłem wycieraczkę tył w Fabii 1 HB

Temat utworzony · 3 Posty · 928 Wyświetlenia
  • Hej,

    Jakoś od dłuższego czasu szukałem wycieraczki do Fabii 1 HB. Nic w sklepach motoryzacyjnych nie było, więc zawitałem do skody i za kwotę 28pln nabyłem pióro tylnej wycieraczki. Obejrzałem na jakiej zasadzie jest montowana. Montaż to wciśnięcie a demontaż pociągnięcie wycieraczki. Tak też zrobiłem i razem z piórem ułamały się oba plastiki ramienia w których osadzone jest pióro. Mam pytanie. Czy to jakaś typowa usterka czy jednak zrobiłem coś nie tak? Czy teraz muszę wymienić całe ramię czy jest na to jakiś patent ?

    Jeśli ktoś kupował ramię to jaki jest jego koszt ?- może nie tak drogo to w sumie kawałek plastiku. Boję się kupić używkę bo coś czuję, że to jest tak delikatne, że na 90% ramie może być uszkodzone lub ponownie się uszkodzić przy montażu 😞 <!-- s:( -->

    Przy okazji, słabo psika mi spryskiwacz tył (tak do około -połowy szyby) sprawdziłem nigdzie nie mam przecieku-wycieku więc na co zerknąć? Chcę to wszystko zrobić przed zima, żeby mieć spokój na sezon zimowy

  • Do kombi kupowałem całe tylne ramie gdzieś w cenie 40zł?

    http://allegro.pl/listing/listing.php?string=fabia+ramię+wycieraczki+tył<!-- m -->

  • Już ogarnąłem. Nowe ramie w skodzie 52pln. 😄 <!-- s:D -->

    Dzięki za odpowiedź kolego.