Witaj na forum Fabia Club Polska

1.9 tdi ATD drgania na postoju

Temat utworzony · 1 Posty · 1075 Wyświetlenia
  • Witam, dziś podczas postoju na światłach miałem dziwne drgania - wystąpiły one dwukrotnie auto za każdym razem było rozgrzane do optymalnej temp.
    A więc te drgania dało się odczuć ponieważ rzucało budą samochodu przy czym obroty silnika nie falowały (mówię na podstawie obrotomierza który nie poruszał się w górę lub dół a obroty biegu jałowego według niego były równe = 800/900). Drgania trwały kilka sekund, w momencie drgań udało mi się wejść w chwilowe spalanie które wskazywało 0,4l/h (do tej pory zawsze 0,5l/h - to być może jest jakiś trop...), gdy dodawałem gazu drgania nie ustępowały - z niewiadomych przyczyn po kilku sekundach auto przestało drgać.

    Pytanie brzmi co to może być takiego?? Pytam ponieważ być może ktoś z Was miał podobny obiaw...

    Vaga nie posiadam, ale w Piątek pojadę na diagnozę być może jakiś błąd się zapisał w sterowniku.

    Auto nie kopci, pali od momentu zakupu podobne ilości paliwa, paliwo tylko z renomowanych stacji, przebieg niby 173 tys km (ale z tym to wiadomo jak jest), pali na dotyk.