Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Wyciek oleju?

Temat utworzony · 5 Posty · 853 Wyświetlenia
  • Witam serdecznie mam pewien problem mam dziwne wycieki oleju, cały alternator mam zabrudzony olejem.a dodatkowo blok silnika powyżej filtru oleju. Wcześniej miałem głowice robioną ,ale zabrudzenie nie było aż takie duże. poziom oleju jest w normie . Czy może mi ktoś to wytłumaczyć? Dziękuje za pomoc. Pozdrawiam

  • Jak dawno robiona była głowica i czy później było małe dokręcanko po robocie? Może też się zdarzyć, że robota została źle wykonana 😞 <!-- s:( --> , ale często się zapomina o ponownym poprawieniu/dokręceniu po niewielki przebiegu.

  • głowica robiona była gdzieś z 15 tys. km temu jakieś 7 miesięcy temu. to może od tej głowicy olej znajduje się na alternatorze?

  • dociągana była głowica po kilkuset kilometrach? Może tak się zdarzyć, że nachlapało na alternator. Wszystko zależy od miejsca i intensywności wycieku.

  • alternator jest często zachlapany wyciekami spod simeringu przy rozrządzie. Olej kapie na pasek a pasek dalej chlapie na altka. Natomiast jeśli masz też wyciek z drugiej strony, to może po prostu uszczelka pod pokrywą zaworów. Po jakimś czasie puszcza w tych silnikach...a kosztuje chyba 15 zł