Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Demontaż deski rozdzielczej - Fabia II

Temat utworzony · 2 Posty · 9705 Wyświetlenia
  • Witam wszystkich forumowiczów.

    Właśnie jestem w trakcie rozkręcania, oraz demontażu deski rozdzielczej w mojej Fabii 09r. Do chwili obecnej szło mi całkiem nieźle i udało mi się zdemontować wszelkie wyposażenie deski a więc nawiewy, panele, radio, licznik itd itp.... odkręciłem na 99,9% wszystkie śruby, które trzymały deskę od przodu. Jestem tego pewien, ponieważ deska unosi się już w górę oraz delikatnie ku pasażerom, ale... no właśnie. Jak to zwykle bywa jest pewne ale... mam wrażenie, że coś trzyma deskę od strony podszybia i nie mam zielonego pojęcia jak się za to zabrać. Nie chcę szarpać na siłę, żeby nie zerwać czasem jakiejś łapy lub coś podobnego, bo będzie później problem z założeniem nowej deski. Dlatego też zakładam ten wątek... Czy ktoś może mi podpowiedzieć co jeszcze należy zrobić aby zdemontować deskę bez jej uszkodzenia ? Przeszukałem całe forum, oraz doktora google i nie znalazłem niestety podpowiedzi w tym temacie... proszę o pomoc. Będę dozgonnie wdzięczny.

    Pozdrawiam :padam: <!-- s:padam: -->

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 26-12-2011, 18:29[/i] ][/size]
    Właśnie jestem po demontażu dechy... okazało się że jednak minąłem jedną śrubę... skubana schowała się w komorze poduchy powietrznej pasażera... postaram się w wolnym czasie przygotować jakiś poradnik co i jak krok po kroku.

    Pozdrawiam

  • możesz opisać gdzie są śruby do odkręcenia i na co uważać przy demontażu ? przymierzam się do podmiany na tzw. miękką wersję 😉 <!-- s;) -->