Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Falujące obroty i "telepanie" Skoda Fabi

Temat utworzony · 1 Posty · 6659 Wyświetlenia
  • Witam,
    Od tygodnia jestem właścicielem Skody Fabi II 1.4 tdi 70KM.
    Samochód jest z 2008r i ma ok. 45 tys km przebieg potwierdzony książką serwisową a ta z kolei została przeze mnie sprawdzona u dilera. Mam taki mały problem nie wiem czy to wada mojego egzemplarza czy to ich cecha charakterystyczna, już opisuję o co chodzi.
    Mianowicie podczas pracy na „luzie” silnik jak na moje ucho pracuje równo natomiast wskazówka obrotomierza podnosi się trochę do góry i spada w dół i od nowa. Nie jest to skok duży bo tak 1lub max 2mm w górę lub w dół. Mimo tych wahań obrotomierza po silniku tego nie czuję. Z kolei po jeździe rozgrzanym silnikiem zatrzymam się i wrzucę „luz” to już wskazówka obrotomierza pozostaje w spoczynku (mimo podobnej pracy jak w przypadku falowania obrotomierza). Obrotomierz faluje tylko przy odpaleniu go i pozostawieniu go zaraz po odpaleniu na „luzie”. Dodam ze 3 tys km temu autko miało przegląd w ASO. :wsciekly: <!-- s:wsciekly: -->
    Drugi i już ostatni problem to „telepanie” trzęsie w kabinie gdy dodam gaz do obrotów 1100 (na luzie) jak już mam wyższe obroty albo niższe nic się nie dzieje. Analogicznie podczas przechodzenia w tym położeniu obrotomierza przez to miejsce (1100) odczuwalne jest Male telepania (trzęsie). :wsciekly:
    Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc ze strony innych użytkowników 3 cylindrowego diesel-ka J Pozdrawiam i czekam na wasze opinie Kuba 🙂 🆗