Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Skrzypienie po zatrzymaniu

Temat utworzony · 2 Posty · 841 Wyświetlenia
  • Witam
    wczoraj usłyszałem w swojej fabii skrzypienie gdzieś z tyłu. Dziwne było to że dawały się usłyszeć, gdy auto prawie całkowicie się zatrzymywało, po zatrzymaniu milkły po jakichś 2-3 sekundach. Efekt był taki jakby coś było tam rozbujane i potrzebowało tych 2-3 sekund na uspokojenie się. Pierwsze co pomyślałem to skrzypiący haczyk na zakupy w bagażniku to skrzypnięcie było raz na sekundę. Faktycznie wisi tam reklamówka z ręcznikami i płynem do czyszczenia szyb. Tyle że jak tym poruszałem to nie skrzypi. Po zatrzymaniu autka naciskałem na tył aby wymusić jakieś bujanie tylnej części ale też nic nie słychać. Podczas jazdy tego nie słychać bo albo tego nie ma albo zagłusza silnik. Te skrzypnięcia raz na sekundę skojarzyły mi się z czymś o większej bezwładności. Żadnych stuków w tym miejscu nie słychać. Może tam jest coś co normalnie się buja i jest to normalne i nigdy tego nie słychać a skrzypienie pojawiło się przy okazji mrozów Tylko nie za bardzo wiem co mogłoby tak się normalnie bujać?
    Pozdrawiam

  • _reg5