Witaj na forum Fabia Club Polska

Sondy lambda skoda fabia 2 1.2 12V

Temat utworzony · 5 Posty · 3489 Wyświetlenia
  • Wykonałem diagnostykę komp. w serwisie skody i pokazało błędy sondy lambda przed i za katalizatorem. Czy na błędy te może mieć wpływ instalacja gazowa?? Koszt nowych sond to 666zł i 829zł z montażem w serwisie:/

  • Ta cena to pewnie oryginał i robocizna w serwisie. Są na pewno tańsze zamienniki, no i wymiana poza ASO.

  • Oryginalna lambda w normalnym sklepie kosztuje od 300 do 400 zł. Wymienisz ją sam bez żadnego problemu, ale wcześniej upewnij się, że jest to ich wina. Dziwne jest, żeby obydwie sondy padły w tym samym momencie. One badają ilość tlenu w spalinach i przekazują odczyt tych danych do komputera. Jak obie wykazują błędy, stawiał bym raczej na jakieś sprawy regulacyjne, szczególnie, że silnik zasilasz gazem. Spróbuj skasować błędy i pojeździj na benzynie, i zobaczysz czy błąd wskoczy ponownie. Nie ufaj do końca ASO, lepiej poszukaj zaufanego i dobrego elektromechanika.
    Sam przerabiałem inny problem i mam złe doświadczenia z ASO. Nie licz na zwrot kosztów w przypadku gdy zmienią Ci sondy a okaże się, że to nie było potrzebne i błąd wskoczy ponownie.

  • dzięki za informacje, skasowałem błędy i przejechałem około 200km na benzynie po czym znowu sprawdziłem auto na diagnostyce. Wykazuje mi tyko błąd jednej sondy przed katalizatorem:/ czyli tej tańszej/

  • A jaki masz kod błędu, bo to że wyłapuje go lambda wcale nie znaczy, że jest uszkodzona, a właśnie może być przeciwnie. Ja miałem padniętą pompę paliwa a sonda lambda wykazywała błąd 16555 - zbyt uboga mieszanka. Mechaników, jak również i mnie nieźle to wyćwiczyło nim dotarliśmy do usterki. Wymienialiśmy lambdę, czujniki, filtry, świece, kalibrowaliśmy i czyściliśmy przepustnicę, aktualizowaliśmy oprogramowanie sterownika silnika, a okazało się, że to pompa paliwa. Przed wymianą upewnij się co jest grane.