Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

Tarcze i klocki - temat zbiorczy

Masz problem z mechaniczny w swoim samochodzie ? Opisz go a na pewno ktoś Ci pomoże.
Awatar użytkownika
TOMUŚ
-#junior admin
-#junior admin
Lakier: Czerwień Flamenco metalic
Silnik: 1.2 TSI/90 KM
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: Tarcze i klocki - temat zbiorczy

Postautor: TOMUŚ » 15 kwietnia 2018, 21:57

Te zimmermanny wyglądają fajnie https://www.cc-autodily.cz/kotouc-brzdy ... 1?count=60

Teraz mam od nowości tarcze i klocki i mam jeszcze około 2/3 klocka z każdej strony najechane ponad 91000 km
Pozdrawiam,
Tomek

patgaw
-#user
-#user
Lakier: Beż Cappuccino metalic
Silnik: 1.4 16V/80 KM
Aktualne auto: Fabia I 2007
Kontaktowanie:

Postautor: patgaw » 27 kwietnia 2018, 21:45

https://imgur.com/a/DniznX4

umie ktos poznac czy to oryginaly TRW?

Awatar użytkownika
jacekpk
-#moderator
-#moderator
Lakier: Rosso Brunello metalic
Silnik: 1.2 TSI/86 KM
Aktualne auto: Fabia II '11
Kontaktowanie:

Postautor: jacekpk » 06 czerwca 2018, 14:56

W nawiązaniu do moich postów z poprzedniej strony, dotyczących ogromnych problemów z tarczami i klockami firmy Textar, oraz w związku z napisaną przeze mnie wtedy informacją, że zdecydowałem się na powrót do oryginału: na zestawie oryginalnych tarcz i klocków przejechałem przeszło 10 tys km.

I o ile Textary szlag zaczął trafiać już po miesiącu eksploatacji, o tyle na zestawie oryginalnych hamulców wszystko działa bez najmniejszych kłopotów. Nie ma problemów z krzywieniem się tarcz, hamulce działają rewelacyjnie. Rzeczywiście przyznać jednak trzeba, że oryginalny zestaw hamulców przednich jest zauważalnie głośniejszy od zamiennika. Nie ma jednak absolutnie żadnej tragedii, po prostu czasami słyszalne jest bardzo delikatnie "szuranie" podczas hamowania czy niewielkie piski - ale naprawdę niewielkie. Ale najważniejsze jest to, że nie mam żadnego bicia czy dyskomfortu podczas hamowania, a skuteczność hamulców jest zdecydowanie większa :D

Na podstawie własnych bardzo negatywnych przejść z zestawami hamulców od Textar oraz ATE przestrzegam przed zamiennikami. Oszczędności wynikające z tytułu ich kupna są niestety bardzo złudne i chwilowe.

Awatar użytkownika
jacekpk
-#moderator
-#moderator
Lakier: Rosso Brunello metalic
Silnik: 1.2 TSI/86 KM
Aktualne auto: Fabia II '11
Kontaktowanie:

Postautor: jacekpk » 05 października 2018, 13:50

No i mały update z perspektywy kilkunastu tys km przejechanych na oryginalnym zestawie hamulców: zero problemów. Nic się nie pokrzywiło, nic nie bije, hamulce działają jak należy. Dla mnie jest to jednoznaczna nauczka - w kwestii hamulców unikać zamienników.

Wróć do „Warsztat mechaniczny”