Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

Centralny zamek z kluczyka - nie zamyka drzwi kierowcy

Masz problem z elektryczny w swoim samochodzie ? Opisz go a na pewno ktoś Ci pomoże.
moloo
-#user
-#user
Lakier: inny
Silnik: 1.4 16V/75 KM
Aktualne auto: Skoda Fabia Kombi
Kontaktowanie:
Status: Offline

Centralny zamek z kluczyka - nie zamyka drzwi kierowcy

Postautor: moloo » 11 września 2018, 11:14

Witam, mam taki problem.
Centralny zamek sterowany z pilota (kluczyka) nie zamyka / nie otwiera drzwi kierowcy. Wszystkie drzwi się zamykają / otwierają a drzwi od kierowcy „milczą”. W przypadku zastosowania kluczyka nie ma problemu – otwierając czy zamykając przy jego pomocy wszystkie drzwi się zamykają czy otwierają.
Powyższa sytuacja zbiegła się z metalicznymi stykami w lewych drzwiach kierowcy. Podejrzewam, że coś się tam po prostu urwało – jednak nie znam się na tym na tyle dobrze, żeby to ogarnąć.
Wczoraj ściągnąłem tapicerkę ale wszystko tam jest zabudowane blachą i zanitowane, nie ma żadnego dostępu – tak mi się przynajmniej wydaje – jak już wcześniej pisałem nie bardzo się na tym znam.
Proszę o pomoc czy moja diagnoza jest dobra – urwanie jakiegoś łącznika w drzwiach i jak się do tego dostać.
P.S.
Dodatkowo po złożeniu nie otwierają mi się drzwi od środka ☹ ale może tam coś się w środku poblokowało.

Awatar użytkownika
TOMUŚ
-#junior admin
-#junior admin
Lakier: Czerwień Flamenco metalic
Silnik: 1.2 TSI/90 KM
Kontaktowanie:

Re: Centralny zamek z kluczyka - nie zamyka drzwi kierowcy

Postautor: TOMUŚ » 11 września 2018, 18:14

Cześć.

Są jakieś błędy na komputerze?

Sprawdź taką opcję. Zdejmij tapicerkę i otwieraj / zamykaj drzwi. Napisz co bedzie.
W jakim stanie jest wiązka elektryczna?
Pozdrawiam,
Tomek

moloo
-#user
-#user
Lakier: inny
Silnik: 1.4 16V/75 KM
Aktualne auto: Skoda Fabia Kombi
Kontaktowanie:

Postautor: moloo » 12 września 2018, 10:41

Nie ma żadnych błędów na komputerze ...

Zdjąłem tapicerkę - otwierałem, zamykałem - nic się nie zmieniło ... wiązka jest w bardzo dobrym stanie ...

Zastanawia mnie zbieżność stuków w drzwiach kierowcy i jednoczesna awaria zamka - jakby coś się tam urwało - ale drzwi są zanitowane i nie wiem jak się do tego zabrać. A nawet jak się zabiorę to pytanie czy to złożę potem sam :)

Awatar użytkownika
TOMUŚ
-#junior admin
-#junior admin
Lakier: Czerwień Flamenco metalic
Silnik: 1.2 TSI/90 KM
Kontaktowanie:

Postautor: TOMUŚ » 12 września 2018, 14:33

Musisz roznitować drzwi = rozwiercić nity a po skończonej pracy przynitować drzwi.
Pozdrawiam,
Tomek

Wróć do „Warsztat elektryczny”