[F1] 1.4 16V problemy z odpalaniem - dopiero za 3 razem

Awatar użytkownika
Sev
-#user
-#user
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: [F1] 1.4 16V problemy z odpalaniem - dopiero za 3 razem

Postautor: Sev » 29 marca 2013, 13:08

Szykuj kasę na cewki. Migający check oznacza przerwy w zapłonie (missfire).
6Y20VT codename FiA - v.1.5 - 213KM/339Nm
Obrazek

elpolacco
-#miłośnik FCP
-#miłośnik FCP
Kontaktowanie:

Postautor: elpolacco » 29 marca 2013, 15:31

Sev pisze:Szykuj kasę na cewki. Migający check oznacza przerwy w zapłonie (missfire).

Ciągle to badam. Od kilku dni jeżdzę tylko na benzynie i żaden check engine się nie wyświetlił, ani nie mrugał. Prawdopodobnie zatem problem leży po stronie LPG :/

Inna historia to problem z odpalaniem który jest nadal, ale tylko wtedy jak go zagaszę, zapalę, zgaszę i kolejny raz nie chce zapalić. Na zimnym pali od jednego obrotu rozrusznika.

czoperek
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: czoperek » 22 października 2016, 14:57

Cześć,

Mam bardzo podobny problem PB+LPG, zawsze świecił się 'check engine' i pokazywał błąd sondy lambda, ale jeździł bez problemu. Zaczęło się początkowo gasł silnik na biegu jałowym lub przy dojeżdżaniu do świateł i pewnego razu stracił moc, na gazie w ogóle nie miał siły, tak jakby nie palił na jeden cylinder+mrugał check engine. Dodam, że po przełączeniu na benzynę jakoś dojechałem na parking i po 30 minutach odpalił za drugim razem na PB i pojechałem, na gazie nie było sensu. VAG pokazywał nadal błąd lamby+wypadanie zapłonu na 3 cylindrze. Problemy są tylko na gazie i jak po ssaniu obroty zejdą do 800 obrotów, wtedy zaczyna się problem, na PB jeździ bez problemu i check engine czasami się zaświeci i zgaśnie.
Została wyczyszczona przepustnica+adaptacja, wymienione świece, wymieniona cewka na 3 cylindrze. Dodam, że jak zgaśnie to za 3 razem dopiero odpala i to na benzynie. W czym problem?Kolego elpolacco w czym był u Ciebie problem?

kmalysiak
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: kmalysiak » 19 listopada 2018, 17:47

Cześć,
wiem, że temat archiwalny jak egipskie piramidy, ale jak to się skończyło? Czy są na formum jeszcze uczestnicy tej dyskusji?
Mam dokładnie ten sam problem w fabii 1.4 16v (odpalanie za trzecim razem jak opisywał kolega Super8) i nikt (włączenie ze 'specjalistami') nie jest w stanie ustalić przyczyny. Różne inne rzeczy zostały wymienione bądź wyeliminowane (cewki, aku, rozrusznik, świece) Czy to padnięty katalizator? Pomóżcie :)

Ps. naszukałem się i nie umiem zmienić wersji silnika i modelu samochodu w avatarze. Jeżdzę fabią 1 kombi z silnikiem 1.4 16V, silnik w wersji BUD 59kW. Przebieg ok. 200 tysi...

Z góry dzięki za wszelkie porady.

patgaw
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: patgaw » 28 listopada 2018, 09:58

masz lpg?

Wróć do „PB”