Fabia I FL Kombi Black Magic

Awatar użytkownika
skodziarz
-#user
-#user
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: Fabia I FL Kombi Black Magic

Postautor: skodziarz » 18 grudnia 2018, 20:13

Wydawało mi się, że tak wklejałem, tylko oczywiście z rozmiarem 1024x768, żeby się w wątku lepiej oglądało. Ale na przyszłość wezmę uwagi pod swoją uwagę :)

Awatar użytkownika
TOMUŚ
-#junior admin
-#junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: TOMUŚ » 19 grudnia 2018, 18:39

ok :)
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
sid
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: sid » 23 grudnia 2018, 08:21

Musimy się kiedyś spotkać na spocie, obczaiłbym Twojego FISa :-)

Awatar użytkownika
skodziarz
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: skodziarz » 21 stycznia 2019, 19:41

Kolejny nieco spóźniony post ;). Tym razem bardziej "krajoznawczy", ale coś tam się też zadziało przy aucie.

Udało się podłączyć tweetery i cały zestawik zaczął grać :). Jest o niebo lepiej niż seryjnie, do tego ukierunkowanie tweeterów bardzo polepszyło doznania słuchowe.
Dodatkowo w gonitwie przedświątecznej pozwoliłem sobie na drobny kaprys i wpadły stołki od wersji RS. Głównie ze względu na komfort podróżowania (na klasycznych fotelach miałem złe podparcie pleców. Oparcie było zdecydowanie za krótkie, kończyło się na wysokości łopatek i po przejechaniu 100-150km wymuszały szybki postój na rozprostowanie kości :lol: ). Teraz jest o wiele wygodniej, do tego mają fajne trzymanie boczne. Przy okazji trochę wnętrze zyskało na wyglądzie ;). Do tego wpadły aluminiowe nakładki na pedały.

Przed:

Obrazek

Po :) :

Obrazek

Obrazek

Po świętach Fabia zaliczyła wypad narciarsko-sylwestrowy w Tatry i Pieniny. Pomimo miejscami ciężkich warunkach pogodowych i obfitych opadach śniegu spisała się wyśmienicie. Zadziwiła na mocnych podjazdach nie jedno nowoczesne auto :). Też pewnie dzięki nowym WRD4, które ani na chwilę się nie zawahały i łańcuchy mogły spokojnie zostać w swoim opakowaniu :lol: . W te kilka dni udało się przebyć ok 1300km ze średnim spalaniem w granicach 5.5l/100km.
Poniżej kilka fotek z wypadu

Szybkie pakowanie i zaraz w drogę :)
Obrazek

I już na miejscu
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W między czasie licznik zdążył się "wydwójkować" plus trochę podkręcić i przyszła chwila na serwis. Do fabii wpadł poniższy zestaw:

Obrazek

W chwili obecnej myślę nad felgą na lato. W głowie mi siedzi Spider z O1 RS, ale nie wiem czy przy 17" profil opony nie będzie za niski. Niby to jeszcze będzie 40, ale nie wiem czy się nada na komfortową jazdę w trasie (ok. 600-700km tygodniowo). A może Wy macie jakiś pomysł jaka felga fajnie by siadła. Temat na razie jest otwarty :lol:

Awatar użytkownika
TOMUŚ
-#junior admin
-#junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: TOMUŚ » 21 stycznia 2019, 19:58

fajne autko, fajna podróż :)

Jestem ciekawy jakby się zachowywały moje dębice na śniegu. Podobno one na śniegu są bardzo dobre, ale na pozostałych nawierzchniach różowo nie jest.

Musisz się określić , jakie felgi chcesz ori czy jakieś zamiennki :)
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
skodziarz
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: skodziarz » 21 stycznia 2019, 20:44

Dębica powinna sobie równie dobrze dawać radę na śniegu, bo ma dość agresywny bieżnik.

Co do felg to do ori bym się nie zawężał, bo w sumie nie ma za dużo pasujących idealnie do F1. Raczej bym szedł w jakieś wieloramienne finalnie w odcieniu ciemny szary mat/antracyt.

Awatar użytkownika
TOMUŚ
-#junior admin
-#junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: TOMUŚ » 22 stycznia 2019, 20:02

Jaką chcesz wielkość ? może coś z F2 i ori?
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
skodziarz
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: skodziarz » 22 stycznia 2019, 22:17

Raczej będę zmuszony wybrać 16", bo jak zobaczyłem niski profil w przypadku wariantu 17", to jakoś go nie widzę przy moich przelotach :( .
Co do felg w rozmiarze 16" jest podobno ten Spider z O1RS, ale niestety rzadki do spotkania. W necie znalazłem jedną aukcję za ok. 1400zł za komplet. Spodobała mi się felga MOMO Revenge w antracytowym kolorze. Poniżej w linku można przymierzyć do przykładowego modelu. Nawet całkiem fajnie się prezentuje. Niestety kilka złotówek trzeba byłoby dorzucić...
LINK

Z ori z F1 w tym rozmiarze fajną opcją może być ten model:
LINK

Z F2 najładniejsza chyba jest felga Comet z wersji MC. Ale za bardzo jeszcze się nie przypatrywałem. W wolnej chwili spojrzę :)

Awatar użytkownika
kapi
-#klubowicz
-#klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: kapi » 23 stycznia 2019, 13:08

Staraj się dobrać felgi co mają otwór 57,1 (chyba) żeby uniknąć pierścieni.

Awatar użytkownika
skodziarz
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: skodziarz » 19 marca 2019, 20:49

Dawno nic się nie działo w wątku, więc trzeba nadrobić zaległości. Choć w sumie jednak za dużo się nie działo tak do przełomu lutego i marca. Ale po kolei :). Na liczniku razem już ponad 12kkm.

Pierwszą drobnostką był zakup żarówek Philips RacingVision H7. W sumie jedynie z czystej ciekawości, ale jak dla mnie jak na żarówkę halogenową to nie jest źle ;). Sporo jeżdżę po zmroku na dość uczęszczanych drogach, na których nie da się korzystać ze świateł drogowych i na razie zdają egzamin :). Efekt po montażu poniżej.

Obrazek

Obrazek

W drugi weekend marca Fabia zaliczyła już chyba ostatni :( w tym sezonie wypad narciarski w Polskie góry. Jak zawsze spisała się bez zarzutu, pomimo nie zapowiedzianego opadu śniegu :D

Obrazek

A już tydzień później udało się zakończyć operację pod tytułem koła na lato. Wybór padł jednak na felgi z Octavii I RS model Spider w rozmiarze 16". Udało się je kupić wraz z oponami po ciekawej cenie. Potem felgi przeszły renowację oraz lakierowanie w nowy kolorek :twisted: . Tak będzie prezentować się moja Fabia w sezonie letnim :)

Tuż po montażu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dodatkowo zupełnie spontanicznie (choć w niedługiej przyszłości planowałem taki zakup) wpadła w moje ręce kierownica z Octavii II RS, jako wisienka na torcie złożonym z wnętrza RS. Dlaczego akurat z Octavii, a nie z Fabii? Bo do tej pory miałem taką, jaka była montowana również w OII, a i jakoś nie przypadła mi do gustu ta z FI RS.

Małe zdezorientowanie przed podróżą? :lol:

Obrazek

I efekt finalny :)

Obrazek

Na razie to chyba tyle z prac przy aucie. Trzeba się nacieszyć wszystkimi zmianami. Ale znając życie to zaraz znów coś mi wpadnie do głowy :roll:

Wróć do „Fabia I”