Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

[F2] Gniazdo OBD - brak napięcia na pinie 7

Masz problem z elektryczny w swoim samochodzie ? Opisz go a na pewno ktoś Ci pomoże.
sal
Status: Offline

[F2] Gniazdo OBD - brak napięcia na pinie 7

Postautor: sal » 03 listopada 2018, 15:51

Witam,
mam problemy z komunikacją z ECU w mojej skodzie poprzez OBD przy pomocy adaptera ELM327 Bluetooth.
Wcześniej działał bez problemów, nie zmieniałem radia itd. i nagle przestał (tzn. brak komunikacji, bo zasilanie +12V na pin 16: jest).
Sprawdziłem napięcie w gnieździe diagnostycznym między pin 7, a masą karoserii: jest 0V (przy włączonym "zapłonie").
Z tego, co czytałem - powinno być >9V (to jest linia komunikacyjna K-Line).

Wygląda na zwarcie do masy, ale... mój mechanik bez problemu łączy się z autem swoim interfejsem.

Dlatego moja prośba do Was - pomiar napięcia w gnieździe OBD, pomiędzy pin 7 a masą (pin 4 lub jakaś widoczna w okolicy śrubka), na włączonym "Zapłonie". Bo nie mierzyłem tego napięcia gdy adapter działał i teraz już nie wiem, czy faktycznie problemem jest brak napięcia na pin 7 czy przyczyna leży gdzie indziej...

Auto to Skoda Fabia II 2010 1.6 TDI CAYA.

patgaw
-#user
-#user
Lakier: Beż Cappuccino metalic
Silnik: 1.4 16V/80 KM
Aktualne auto: Fabia I 2007
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: [F2] Gniazdo OBD - brak napięcia na pinie 7

Postautor: patgaw » 03 listopada 2018, 18:43

jak mechanik sie laczy to znaczy ze port dziala moze zmien interfejs?

Wróć do „Warsztat elektryczny”