Witaj na forum Fabia Club Polska

[Inne] Światła do jazdy dziennej LED.

Topic created · 160 Posts · 78214 Views
  • Widziałem w norauto takie lampy do jazdy dziennej z halogenem 6 watowym za 249 zł i fajnie wyglądają. 🙂 <!-- s:) -->
    Kiedyś w tool boxie w tvn turbo je zakładali w golfie . 🙂
    Jeśli chcesz to możesz napisać maila do helli i Ci przyślą ulotkę pdf z lampami do jazdy dziennej 🙂
    Pozdrawiam.

  • chyba zbyt wiele nie zaoszczedzisz,biorac pod uwage koszt tych lamp i robocizne,biorac pod uwage roznice w spalaniu? 😉 <!-- s;) -->
    mi to zalatuje wieś tuninkiem,calibrami i bejcami 318,ale to tylko moja opinia.
    Fakt,fajnie to wyglada w nowych Audi,gdzie jest ten Ledowy pasek wbudowany w lampe,ale takie doczepiane cos....beee :dobani:

    "Kiedyś w tool boxie w tvn turbo je zakładali w golfie"

    Niech zgadne,golf 3? :hurra:

  • Wole jechać do norauto tam te same światełka kupie taniej. Ci ludzie z allegro nie znają rzeczywistości . Ja im tego nie kupie. Za drogo !! Ja dostałem z hella polska cennik lamp do jazdy w dzień i tam ceny były inne "nr kat. 2PT 008 362-801 (zestaw z okablowaniem i elementami mocującymi) cena detaliczna netto 233 zł (+22% VAT)
    nr kat. 2PT 008 935-801 (zestaw z okablowaniem i elementami mocującymi) cena detaliczna netto 312 zł (+22% VAT) ". Nie wiem skąd allegrowicze te lampy biorą.

  • Polecam artykul i zdjecia.
    Fajnie to wyglada. 🙂 <!-- s:) -->

    http://moto.onet.pl/1560312,1,diodowe-swiatelka-dla-skody,artykul.html?node=24

  • Tiaa.. Kupa kasy jak na diody :hyhy: No ale co to dla nas, Polakow, 280 euro.. 😉 <!-- s;) -->

  • za 280 euro nie tylko diody.... pisza tam, ze to cena pakietu, a w nim owiewki, progi itp...

  • No fakt - srodkowej czesci tekstu nie przeczytalem 🙂 <!-- s:) -->
    Nie mniej jednak kwota pozostaje nadal duza za te pare elementow 😕

  • niezle
    ale to ospojlerowanie jakos traci dla mnie myszka
    😉 <!-- s;) -->

  • myślę o montażu świateł do jazdy dziennej, nie wiem gdzie je wcisnąć, myślałem o zmianie żąrówki w halogenie i instalacji... ciekawym pomysłem są przedstawione na zdjęciu światła diodowe... mam nadzieję, że będzie je można kupić po za tym zestawiem 🙂 <!-- s:) -->

  • Panowie, zmienia się prawo dotyczące światełdo jazdy dziennej: http://www.motofakty.pl/artykul/inaczej_ze_swiatlami_dziennymi.html?ses_mf=5a406dcc6cfac63943b287ff0acee4b4<!-- m -->

    czy ktoś ma pomysł jak podłaczyćświatła tak aby nie świeciły się inne (np. postojówki, oświetlenie tablicy rejestrac., mijania etc.) ???

  • Problemy z czytaniem ze zrozumieniem?

    Po kiego chcesz je podłączać w ten sposób?

    pozdro

  • [quote="zielarzlol"]Po kiego chcesz je podłączać w ten sposób?

    pozdro[/quote]

    po to żeby nie świeciły mi się inne światła! Po co mam instalować światła do jazdy dziennej jak i tak będą mi się świeciły mijania, postojowe, oświetlenie tablicy, tyle światła etc. ??? Prawo już tego nei wymaga!!!

  • nie znam szczegółów ale przecież Fabia II posiada światła do jazdy dziennej i świecą sie tylko same światła z przodu... no chyba że ja o czymś nie wiem

  • [quote="Ciacho"]nie znam szczegółów ale przecież Fabia II posiada światła do jazdy dziennej i świecą sie tylko same światła z przodu... no chyba że ja o czymś nie wiem[/quote]

    no to już śpieszęz informacje, że nie jest tak jak myslisz!
    To co nazywane jest w Fabii II światłami do jazdy dziennej (fabryczne) to jest aktywacja świateł mijania + pozycyjnych (przód i tył) po przekręceniu stacyjki - nie włącza się wtedy podświetlenie deski rozdzielczej. Tak więc są to światła do jazdy dziennej według przepisów obowiązujących do niedawna... od kilku dni są przepisy stanowiące iż wystarczy samo oświetlenie przodu auta.

  • może troche nie na temat ja właśnie dziś montowałem LEDy wg nowych przepisów tylko że w F1 są to nieorginalne razem z modułem sterującym [url=http://toptuning.pisz.pl/index.php?p935,swiatla-jazdy-dziennej-diodowe-12v-24v-automat-dzienne-halogeny-5led-smd-dlugie]LEDy dzienne[/url] tylko że moje światła maja 16cm Troche zabawy z miernikiem i szukaniem kabelka pod który można było sie wpiąć ale się udało 🙂 🙂 <!-- s:) --> dla zainteresowanych dodam ze przy zakupie warto zwrócic uwagę na to żeby mialy homologację RL(światła do jazdy dziennej) bo inaczej mogą być problemy z niebieskimi i podczas przeglądu rejestracyjnego

  • Nikon tak ale obowiązują dopiero po 31.12.2009 r., czyli wszystkie auta zarejestrowane pierwszy raz po tej dacie. Rejestrowane do tej daty moga mieć światła do jazdy dziennej ale musi się świecić postój z tyłu. 😞 <!-- s:( -->(( to jest tragedia, mam autko z takimi światłami (fabrycznymi, spełniającymi te wymogi) i nie mogę z nich korzystać, bo jakiś nadgorliwiec może dać mi mandat.

  • [quote="Arti"]Nikon tak ale obowiązują dopiero po 31.12.2009 r., czyli wszystkie auta zarejestrowane pierwszy raz po tej dacie. Rejestrowane do tej daty moga mieć światła do jazdy dziennej ale musi się świecić postój z tyłu. 😞 <!-- s:( -->(( to jest tragedia, mam autko z takimi światłami (fabrycznymi, spełniającymi te wymogi) i nie mogę z nich korzystać, bo jakiś nadgorliwiec może dać mi mandat.[/quote]

    a np. Audi A6, które rejestrowane w 2004 roku ma światła do jazdy dziennej święcące tylko z przpdu - i co ? i pały się nie czepiają, przeglądy przechodzą... 🙂

  • [quote="enemik"]może troche nie na temat ja właśnie dziś montowałem LEDy wg nowych przepisów tylko że w F1 są to nieorginalne razem z modułem sterującym [url=http://toptuning.pisz.pl/index.php?p935,swiatla-jazdy-dziennej-diodowe-12v-24v-automat-dzienne-halogeny-5led-smd-dlugie]LEDy dzienne[/url] tylko że moje światła maja 16cm Troche zabawy z miernikiem i szukaniem kabelka pod który można było sie wpiąć ale się udało 🙂 🙂 <!-- s:) --> dla zainteresowanych dodam ze przy zakupie warto zwrócic uwagę na to żeby mialy homologację RL(światła do jazdy dziennej) bo inaczej mogą być problemy z niebieskimi i podczas przeglądu rejestracyjnego[/quote]

    zapodaj linka do sprzedawcy od którego brałeś te światła

  • "To jednak nie wszystkie wymogi. Światła do jazdy dziennej powinny się włączać automatycznie po przekręceniu kluczyka (włączeniu zapłonu), ale powinny się również automatycznie wyłączać po włączeniu świateł mijania, drogowych lub przeciwmgłowych. Ustawodawca mówi również wprost, że przednie, boczne (o ile są) i tylne światła pozycyjne oraz obrysowe, a także oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie musi się włączać podczas jazdy na światłach dziennych.
    W tym miejscu zaznaczono również, że w samochodach zarejestrowanych po raz pierwszy do końca tego roku dopuszcza się taką instalację świateł do jazdy dziennej, przy której świecą się również światła pozycyjne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Chodzi o to, by nie trzeba było przerabiać instalacji w samochodach, w których założono światła do jazdy dziennej według wcześniej obowiązujących, polskich przepisów. "
    to jest część objaśnień dotycząca świateł.

  • Nikon może jeszcze nie trafił się jakiś służbista :rotfl: <!-- s:rotfl: -->
    Ale tak poważnie to jest ta poprawka trochę skopana. Można przecież było podpiąć pod nią pojazdy które taką instalację fabryczną już mają, i uzyskały z/na nią homologację na EU.

    Enemik zgadza się, ale jak masz już światła które świecą się tylko z przodu i co teraz?? nie możesz ich używać bo nie spełniają wymogów prawnych, i trzeba podłączyć do nich tylne postojówki żeby jeździć zgodnie z prawem.

Log in to reply