Witaj na forum Fabia Club Polska

Jazda na gazie,a spalanie benzyny.

Temat utworzony · 17 Posty · 4345 Wyświetlenia
  • Witam,

    mam fabke 1.4 MPI z instalka Elpigaz'u i mam takie odczucie,ze gdy wlacza mi sie automatycznie jazda na gazie to benzyna nadal sie spala (spada wskaznik benzyny).

    Czy jest mozliwe takie cos? Czy to jest np nie pelne odciecie benzyny, czy automatyczne ssanie przy rozruch?

    Czy moze,fakt ze komputer wskazuje mi przy jezdzie na gazie wskazanie spalania paliwa(benzyny chyba) to czy moze dlatego ubywac mi na wskaznikach benzyny?

    Prosze o porady.

    P.

  • Różni instalatorzy, różne rozwiązania.

    W sporej ilości przypadków montowane są przekaźniki wyłączające pompę paliwa podczas pracy na gazie - zużycie paliwa w takim wypadku jest nierealne.

    Zapewne nie orientujesz się jak jest w Twoim przypadku ?

    pozdro

  • U mnie nie ma przekażnika do wylączania pompy, bo wlasnie mi pompa siadła od pracy "na sucho". Mam instalacje sekwencyjną i też mi sie wydaje, że jest spalanie paliwa większe niz powinno. oczywiscie każdy rozruch odbywa sie na paliwie, trzeba tez o tym pamietać.

  • [quote="Patrycja"]Witam,

    mam fabke 1.4 MPI z instalka Elpigaz'u i mam takie odczucie,ze gdy wlacza mi sie automatycznie jazda na gazie to benzyna nadal sie spala (spada wskaznik benzyny).[/quote]

    Widzę, że fabka zakupiona, gratuluję :zdrowko: <!-- s:zdrowko: --> .

    Silniczek ten sam co ja miałem w poprzedniej, ale instalka inna. Równocześnie nie możesz mieć podawne jedno i drugie paliwo ponieważ by się silnik zalewał i nie dało by się jechać. Delikatne odchyłki możesz mieć gdy pokonujesz łuki, zakręty szczególnie z większą szybkością. Do tego musisz wziąść pod uwagę, że gdy wskaźnik jest poniżej połowy spada dużo szybciej, podczas rozruchów gdy masz bogatą mieszankę (ssanie), wskaźnik będzie szybciej poruszał się w lewo niż gdy jest od połowy do maxa.

    [quote="Patrycja"]Czy jest mozliwe takie cos? Czy to jest np nie pelne odciecie benzyny, czy automatyczne ssanie przy rozruch?.[/quote]

    Benzynę musisz mieć odciętą, ssanie masz automatyczne. Przy odpalaniu powinnaś mieć zawsze benzynkę, a gaz powinien wejść, albo na temp silnika około 25 stopni lub na przekroczenie obrotów - u mnie było 2400.

    [quote="Patrycja"]Czy moze,fakt ze komputer wskazuje mi przy jezdzie na gazie wskazanie spalania paliwa(benzyny chyba) to czy moze dlatego ubywac mi na wskaznikach benzyny?

    Prosze o porady.

    P.[/quote]

    Wskazaniami kompa wogule się nie sugeruj, przy jeździe na LPG pokazują fikcję i nie ma on żadnego wpływu na wskaźnik.

  • Moj narzeczony (w sumie on jest wlascicielem) twierdzi,ze wskazowka poziomu benzyny w baku jest podpiet pod kompa pokladowego...

    Coz...

    Sprawdzil odciecie - benzyna nie leci przy jezdzie na gazie. Czy tak duze spalanie moze byc wynikiem automatycznego ssania,czy np tego ze 1/2 baku na wskazowce nie jest w sumie rzeczywista 1/2 baku?

    Zatankowal 10 l i wskazuje mu 1/2,wiec nie mozliwe,ze bak ma 20 l....
    Czy moze byc cos z czujnikiem poziomu cieczy?

    A teraz jeszcze doszla kontrolka EPC,ktora sie pali non-stop...

  • Witam

    Ja mam dokladnie to samo 😞 kiedy wskaznik paliwa zejdzie w okolice 1/4 to potem leci az do zera, jadac jednoczesnie na gazie. Ostatnio po takim numerze kiedy komp pokazywal 0km do przejechania i wskazowce lezac na ziemi, zatankowalem 12l to podniosl sie ponad 1/2, czyli bak mialby pojemosc jakies 20l, a komp wyliczyl 395 km do przejechania. Szkoda ze faktycznie tyle nie spala. Wychodzilo by ze komp przejmuje kontrole nad wskaznikiem :dobani: <!-- s:dobani: -->

  • [quote="Patrycja"]A teraz jeszcze doszla kontrolka EPC,ktora sie pali non-stop...[/quote]

    Światła hamowania są?

    Najprościej podpiąć się pod VAG'a i sprawdzić błędy.

    pozdro

  • [quote="Rpd"]kiedy wskaznik paliwa zejdzie w okolice 1/4 to potem leci az do zera, jadac jednoczesnie na gazie. Ostatnio po takim numerze kiedy komp pokazywal 0km do przejechania i wskazowce lezac na ziemi, zatankowalem 12l to podniosl sie ponad 1/2, czyli bak mialby pojemosc jakies 20l, a komp wyliczyl 395 km do przejechania. Szkoda ze faktycznie tyle nie spala. Wychodzilo by ze komp przejmuje kontrole nad wskaznikiem[/quote]

    U nas to samo ;/

    [quote="zielarzlol"]Światła hamowania są? [/quote]

    Nie ma...

    Czy mozna pod vga (to komputer tak?) podpiac gdzies poza ASO?

  • Oznacza to że padł włącznik świateł hamowania - częsta przypadłość w Fabii.

    Należy go wymienić i wszystko powinno być ok.

    Podpiąć się pod komputer można nawet samodzielnie - potrzebny odpowiedni kabel i najlepiej laptop.

    pozdro

  • Tak ... wyłącznik świateł masz koło pedału hamulca, natomiast wskaźnik 1/2 w rzeczywistości nie odpowiada 1/2. Twa fabka jest w stanie pomieścić ooło 55 litrów wraz z zbiornikiem odpowietrzającym.
    Pod vaga możesz ją popiąć poza ASO, ale w kraku - zapraszam 🙂 do naszego Andrzejka 🆗 <!-- s🆗 -->

  • [quote="MirekS"]Tak ... wyłącznik świateł masz koło pedału hamulca, natomiast wskaźnik 1/2 w rzeczywistości nie odpowiada 1/2. Twa fabka jest w stanie pomieścić ooło 55 litrów wraz z zbiornikiem odpowietrzającym. [/quote]
    Czyli tak naprawde ile to jest gdy wsakzowka wskazuje mi 1/2 zbiornika : ok.27l czy 10?
    I jak zapala sie rezerwa to ile benzyny mam w baku? 5l?(albo ile moge przejechac)

  • Jak zapala się rezerwa to jest 7.0-7.5L benzyny.

    pozdro

  • [quote="zielarzlol"]Jak zapala się rezerwa to jest 7.0-7.5L benzyny. [/quote]
    to jest wersja optymistyczna i dotyczy raczej Fabii nie z początków produkcji

    bo moja ma aż 12 litrów rezerwy- wiele razy to sprawdziłem
    ale może w benzynowych zawsze była normalna rezerwa, tego już nie wiem 😉 <!-- s;) -->

  • zbiornik w fabii nie jest kwadratowy... nie pamiętam już jak to było ale ma taki kształt że się zwęża w którymś kierunku.

    Wskazówka dochodzi do połowy a od połowy spada szybciej...

    Ale sugerować należy się sugestiami kolegów którzy pisali powyżej. Czujnik pedału hamulca ale najpierw VAG.

  • [b]Pati[/b] trudno dokładnie sprecyzować wskazania budzika, ale mniej więcej rezerwa będzie jak piszą koledzy powyżej, a 1/2 to tak myślę około 15 litrów.

  • Mirek , dzieki. Bede miec to na uwadze ze to nie jest strikte 1/2 zbiornika :padam: <!-- s:padam: -->

  • Prawda jest taka ze rezerwa jest na poziomie 7-7.5l (mam z 2003 RUN) wiem bo kiedys nie dojechałem do stacji a na liczniku miałem przejechane jakies 95km. Druga sprawa kiedy właczy sie rezerwa to wskaznik automatycznie opada wzgledem przejechanych kilometrow. I to nie ma znaczenia czy jedziesz na gazie po prostu opada. Wiem z doswiadczenia ze jak mi sie rezerwa właczy a przełacze na gaz to i tak zrobie 390km w ciagłej jezdzie. Potem jak zajade na stacje to wlewam za 30-40 zl i wskaznik podnosi sie do 1/2 bo wiem ze paliwo i tak jest. inna sprawa jak po wlaczeniu rezerwy odpalamy autko na benzynie i robimy kilka km zanim przelaczymy na gaz. Poniewaz po kilku takich ruszaniach juz nie jestesmy pewni ile jest benzyny w baku. I jak zajedziemy na stacje zatankowac to za 40 zł wskazowka moze podniesie sie do 1/4. Ja duzo km robie w miesiacu i srednio raz na miesiac tankuje za 50zł benzyny. Bo mimo ze jezdze na gazie zawsze odpalam go na benzynie i zrobie kilka km zanim sie silnik dogrzeje.

    ufff... ale sie rozpisałem to chyba najbardziej wylewne moje wypociny na tym forum. mam nadzieje ze zrozumiale. jak nie to sorki :wstyd: <!-- s:wstyd: -->