Witaj na forum Fabia Club Polska

Silnik "szarpie" przy przyspieszaniu i "gaśni

Temat utworzony · 4 Posty · 1001 Wyświetlenia
  • Mam pytanko:
    czy szarpanie silnika (tak jakby pracował chwilowo na trzechcylindrach) i jego gaśniecie na wolnych obrotach (czyszczona przepustnica i podpięta pod VAG) to oznaka zepsutej listwy zapłonowej (cewki) i czy ma to jakiś wpływ na instalację gazową?

  • Wpływu na LPG to nie ma żadnego jeśli na tym nie pracuje tylko na Pb. A czy to Ci się stało zaraz po czyszczeniu przepustnicy czy dopiero za jakiś czas :?: <!-- s:?: --> Listwę zapłonową możesz sprawdzić wieczorem przy zapalonym silniku trzeba prysnąć takim ręcznym spryskiwaczem z wodą by zrobić mgiełkę wody, jak zaczną Ci przeskakiwać iskry po listwie świadczy to o tym, że ma przebicie.

  • obroty wachlowały już wczesniej, więc w sobotę wyczysciłem przepustnicę, wymieniłem swiece, filtr powietrza i filtry od LPG. Po wymianie była poprawa ale dalej szrpał i "wachlował". W poniedziałek byłem na VAG. Wprowadzili mi dane. Wczoraj rano jak odpaliłem to znów szarpanie i tym razem już nie wachował na wolnych obrotach tylko od razu gasł.

  • po wymianie czujnika obrotów szarpanie nadal było, ale mój "gazownik poradził wymienić gumy na listwie zapłonowej i ... po problemie. Pozdrawiam. :hurra: :hurra: :hurra: <!-- s:hurra: -->