Witaj na forum Fabia Club Polska

Uzycie silikonu zamiast uszcz. pod głowice?Jaki? Musze Uzyc!

Temat utworzony · 3 Posty · 1098 Wyświetlenia
  • Mam silnik ATZ gdzie po sciagnieciu glowicy ukazalo sie cos dziwnego--jedna sruba byla krotsza co sie okazal ktos urwal szpilke koncowka starej byla nadal w bloku! Ktos rozwiercil blok nagwintowal wlozyl jakos sprezyne w gwint skrecil i auto niby chodzilo. Nieda sie tego opisac. Mechanik zglupial i doznal szoku a ja to juz wogole.Co najlepsze tam gdzie bylo nagwintowane jest uszczerbane i niema docisku glowicy. Niewiem co robic .

    Musze uzyc silikonu na blok niestety w 1 miejscu moj blok zostal szkodzony---wiem ze poto jest uszczelka ale chce uzyc silikon ale jaki? . Ma ktos znajomego w ASO ?bo wiem ze tam uzywaja czasem silikonu na blok!

  • Kiepska sytuacja, wydaje mi się byś szukał rozbitka na części, ewentualnie jakąś głowicę luzem na alegro, co jak co ale jeszcze nie spotkałem się by pod głowicę dawać silikon, musi być uszczelka.
    Z tego mechanika co robił tą uszczelkę poprzednim razem to niezły magik był 😕 <!-- s:/ --> .

  • Pod uszczelkę pod głowicą nie powinno się używać silikonu. Podczas zakupu wcześniejszego samochodu jakim było Cinquecento mechanik znajomy mechanik bardzo krytykował osadzoną uszczelkę na silikonie która bardzo szybko się wydmuchała i trzeba było wymieniać na nową 😕 <!-- s:/ -->