Witaj na forum Fabia Club Polska

Fabia 1,4 16V - różnice w mocach silników

Temat utworzony · 3 Posty · 1145 Wyświetlenia
  • Witajcie, jestem tu nowy,ale zasady kożystania z forum znam - szukałem i nic nie znalazłem więc pytam.
    Mam okazję zamienić fabię 1,2HTP 64KM na 1,416V.Niestety jedyne informacje nt. silnika fabii 1,4 to to że ma 16 zaworów i oznaczenie na klapie 16[color=red]V[/color](tylko Vjest czerwone).
    Moje pytanie, po czym poznać która to jest wersja (75,80 czy 101KM)??
    Przez najbliższy tydzień nie mam możliwości zajżeć pod maskę tak więc może są jakieś zewnętrzne znaki szczególne które zdradzają moc??.
    Dodam że fabia jest z rocznika 2006

    Pytanie następne:
    czy silniki 75-80KM różnią się mechanicznie od tych 100KM, czy różnica w mocy to tylko elektronika??

    dzięki za pomoc

  • na bloku silnika (wytłoczone) przy łączeniu ze skrzynią biegów oraz na osłonie rozrządu (naklejka) jest trzyliterowe oznaczenie silnika - to jest jedyne wiarygodne sprawdzenie silnika
    16 z czerwonym V to 101KM ale samym znaczkiem na klapie bym się nie sugerował.

    do tego takie trzyliterowe oznaczenie powinno być też w bagażniku na naklejce i naklejce w książce serwisowej

    dokłądne oznaczenia silników znajdziesz [url=http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?p=53367#53367]tutaj[/url]

  • Dzięki za odpowiedz, póki co nie mam możliwości otwarcia maski, ani dostania się do bagażnika. Samochód jest nowy (jakiś bank nie kupił zamówionych sztuk od salonu), a salon traz wyprzedaje, firma w której pracuje kupuje 10szt takich fabianek ta więc znaczek na klapie napewno jest oryginalny.