Witaj na forum Fabia Club Polska

Montaż czujników parkowania

Topic created · 55 Posts · 20593 Views
  • [quote="darnok90"]z tego co czytalem to przednie sa podlaczone do swiatel stopu i reaguja dopiero jak przed toba pojawi sie przeszkoda w odleglosci max 2m wtedy pikaja:)[/quote]
    czyli jak będę parkował to mam trzymać hamulec :?: <!-- s:?: --> aby był aktywny system?

  • Zdono jezdzilem wieloma samochodami wyposazonymiw czujniki parkowania z przodu i nigdy! powtarzam NIGDY nie aktwyowaly sie same, w kazdym trzeba bylo wcisnac guzik, czy to w BMW czy w Nissanie czy jeszcze w innym aucie 🙂 <!-- s:) --> czujniki parkowania z przodu sluza tez w takich autach jak audi a8 do ustalania odleglosci od pojazdu z przodu, (aktywny tempomat naprzyklad) ale wowczas nie pikaja i tak^^ wyobrazcie sobie ludzi stojacych po 3 godziny w korku (w niemczech to standart taki koreczek na autostradzie), po jakims czasie uszy by im poodpadaly^^

  • zamówiłem już te czujniki jak przyjda i zamontuje to powiem jak to dziala:)

  • zamontowałem i potwierdzam - demontaż zderzaka jest całkowicie zbędny! odmierzyć dziurki, wywiercić w 2 warstwach plastiku otwory, potem przeciągnąć drut do ziemi przez te otwory, przykleić końcówki czujników taśmą, przeciągnąć, podnieść osłonę koła zapasowego, wyciągnąć dolną gumową zaślepkę od strony zderzaka, potem tam wciągnąć końcówki czujników (wchodzą bez problemów bez drutów) i jak mamy wszystkie to bawić się z ich schowaniem i podłączeniem pod światło cofania (u mnie brązowy kabelek to masa a niebieski to plus od cofania) 😉 <!-- s;) -->

  • Witam.
    Ja zakupiłem taki zestaw:
    http://allegro.pl/4-punktowy-czujnik-parkowania-system-cofania-i2370183200.html<!-- m -->
    Odległości "zdjęte" z oryginalnej Fabii z czujnikiem. Dostarczonym w komplecie "wiertłem z otwornicą" przewierciłem czarny gumowaty pas i plastik zderzaka (niskie obroty wiertarki, by nie stopić tworzywa).
    Demontaż zderzaka całkowicie zbędny.
    Myślałem, że największym problemem będzie "przeciągnięcie" kabli czujników do komory bagażnika.
    Nie wiem jak w HB, ale w wersji sedan (na pewno talk samo w kombi) w podłodze bagażnika w okolicach połączenia pasa tylnego z błotnikami pod tylnymi światłami znajdują się gumowe zaślepki. Zaślepki wepchnąłem do środka bagażnika, a otworami wprowadziłem kable czujników do bagażnika. Od lewych lewą stroną, od prawych prawą stroną. Po wprowadzeniu kabli naciąłem lekko gumowe zaślepki i powtórnie je włożyłem.
    Centralkę czujnika schowałem pod tapicerką pod prawym światłem. Buzer w okolicach otworów na głośniki na tylnej półce (nie mam głośników w półce). Zasilanie centralki podłączone do żarówki światła cofania.
    Nawet przy włączonym radioodbiorniku i rozmowach w środku doskonale słychać "pikania" buzera czujnika.
    Pozdrawiam.

  • mam małą prośbę może ktoś mi powiedzieć który kabel w kostce jest od świateł cofania a który to masa?

  • Niebiesko czarny przewód to plus. Mam 2002 r., htb. Masę weźmiesz sobie z fabrycznej śruby masowej, która jest na wysokości lewego tylnego nadkola. Jak zdejmiesz tę materiałową/welurową osłonę to tam ją znajdziesz.

  • dzięki kolego za pomoc

  • [quote="bsp5020"]Niebiesko czarny przewód to plus. Mam 2002 r., htb. Masę weźmiesz sobie z fabrycznej śruby masowej, która jest na wysokości lewego tylnego nadkola. Jak zdejmiesz tę materiałową/welurową osłonę to tam ją znajdziesz.[/quote]

    W kombi 2005 tak samo. Mi montaż zajął dzisiaj może 40min.

  • Witam, kupiłem sobie taki najprostszy zestaw czujników cofania. Jednak zbytnio nie wiem jak się za to zabrać, byłem w wulkanizacji to mi powiedzieli, ze montaż to z 250zł, to podziękowałem uprzejmie, bo to praktycznie 4krotonosć czujników.

    Mam praktycznie jedynie wiertarkę, nie mam lutownicy i takiego sprzętu. Poradzę sobie? O ile wycięcie otworów i poprowadzenie kabli, dałbym radę, to co z tym kabelkiem, który ma być do światła wstecznego, to mnie przeraża, bo elektryk ze mnie kiepski.

  • Mam takie pytanie - czy ktoś montował w Fabii 2 czujniki z przodu? Czy jest taka mozliwosc, zeby spiąć razem przód i tył i zeby było jak w orginale np wyświetlane na maxi docie lub na radiu? Obecnie mam tylne fabryczne, wiec zostaje tylko dolozyc przód ale jak to zmontowac?

  • Cześć,

    mam pytanie do użytkowników, którzy mają fabrycznie zamontowane czujniki w Fabii I w wersji HB.
    Czy moglibyście podać dokładne odległości zamontowania 4 czujników? licząc np. od prawej lub lewej krawędzie czarnej listwy, na której się je montuje. Jeśli oczywiście ktoś nie ma fabrycznych, ale ma też poprawne odległości to również bardzo proszę.

    Przymierzam się do zamontowania i wszystko już mam, tylko mi właśnie tych wymiarów brakuje, a wolałbym skorzystać z rady kogoś, kto już ma to sprawdzone empirycznie.

    z góry dzięki!

  • no i jak tam forumowicze? nikt nie pomoże?

  • Napisz PW do zlloty 😉

    Pozdrawiam
    sid

  • 0,3L+0,4L+0,3L = L (L-odległość skrajnych czujników).

Log in to reply