Witaj na forum Fabia Club Polska

Problem z zapłonem 1,4 MPI 68 KM

Temat utworzony · 4 Posty · 1116 Wyświetlenia
  • Witam

    Mam Fabie 1,4 MPI 68KM, i problem wygląda następująco ...
    Autko postoi i jak przychodzę i probuje je zapalić to szarpie silnikiem i trzeba go dłużej podtrzymać. Gdy przerywam pierwszą próbę i podchodzę drugi raz autko odpala na dotyk ... ma 120 tyś przejechane ... był wymieniony termostat, czyszczona przepustnica ...
    Nie wiem, chce wymienić jeszcze świece, i czujnik temperatury, a może to pompa ...


    Jeszcze tak zapytam przy okazji czy działo wam sie tak że po przejechaniu 200 m staje na skrzyżowaniu ruszam i na 2-biegu mając 2000 na obrotach samochodu mi szarpnie raz ... cóż to może być ...

  • I jak rozgryzłeś ten problem z zapalaniem za drugim razem :?: <!-- s:?: -->

  • Miałem taki sam problem. Gdy przejechalem pare km i wyłączyłem autko a nastepnie jak chiałem uruchomic to niemogłem:(.Dopiero za drugim razem jak przekreciłem kluczyk fabianka paliła idealnie. Wymieniłem filtr paliwa oraz pompe, swiece(Briski) , wczysciłem przepustnice- wszystko za jednym machem. Problem od tego momentu zniknął.

    Pozdrawiam

  • Witam,
    mam podobny problem. Codziennie rano lub po dłuższym postoju muszę długo kręcić rozrusznikiem. a jak ciepły silnik to jak zegarek odpala("na dotyk") :orany: <!-- s:orany: --> Co to może być???myśłełem zę cewka, ale jest ok, świece są ok. Czy to pompka paliwowa?