Witaj na forum Fabia Club Polska

Klekotanie na cieplym

Temat utworzony · 10 Posty · 1668 Wyświetlenia
  • witam
    mam problem z klekotem na cieplym silniku tzn jak auto jest zimne wszystko jest oki ale w miare nabierania temperatury zaczyna byc slychac klekotanie ,myslalem ze po wymianie oleju cos pomoze ale niestety tak sie nie stalo olej jaki zalalem to Lotos 5w40 .AA i zauwazylem ze silnikiem minimalnie trzepie az odczuwa sie to we wnetrzu .Niewiem czy to cos powaznego czy tylk jakas regulacja pomoze ?!
    pozdrawiam

  • Jeśli trzepie silnikiem to być może poduszki się kończą, swego czasu skoda robiła jakiś akcje na poduchy. Co do klekotania to może zawory lub łańcuch trza by posłuchać.

  • a co do zaworów to nie sa one samoregulujące bo o takowych słyszalem tylko nie wiem czy akurat w mojej wersji silnikowej.

  • [quote="banaco"]a co do zaworów to nie sa one samoregulujące bo o takowych słyszalem tylko nie wiem czy akurat w mojej wersji silnikowej.[/quote]

    Dobrze słyszałeś, tylko, że jest małe ale, jak się zatankujue kiepskie paliwo to czasmi mimo to je słychać.

  • zmien olej, nie lej LOTOSA w zadnym wypadku to najgorszy olej

  • [quote]zmien olej, nie lej LOTOSA w zadnym wypadku to najgorszy olej[/quote]
    raczej nie bede zmienial gdyz dopiero co go zalalem i zrobilem na nim dopiero jakies 200 km . czemu najgorszy przeciez własciwosci smarne ma takie same jak inne oleje np.Mobil??

  • lotos sie spala i osadza w komorze silnika wez po jakis 7tys do 10tys km przebiegu na nim otworz korek wlewu oeju i przejedz palcem po wewnetrznej czesci obudowy zaworow zazwyczaj juz jest czarna maz mialem juz kilka takich sytuacji nastepnym razem lej mobila lub castrola ja obecnie leje AGIP lub VALVOLINE pozdrawiam

  • [quote="piotrwwo"]lotos sie spala i osadza w komorze silnika [/quote]
    No ja się z tym nie zgodzę .Stosuje lotos-a 5w40 od nowości mojej fabki i jak dla mnie jest rewelka.( a nawet chyba lepszy od mobila, ale to moje subiektywne zdanie, oparte na obserwacji fabki mojego kolegi) Przy corocznej wymianie sprawia wrażenie mało zużytego ( jest jasniejszy niż mobil po podobnym przebiegu)a to znaczy że mniej się przepala .
    Takie jest moje zdanie.

  • oki fajnie ze pogadalismy na temat olejów 🆗 <!-- s🆗 --> ale mnie interesuje to klekotanie ,mozna to jakos samemu wyregolowac czy raczej ASO?

  • Najpierw trzeba to zdiagnozować, skoro nie wiadomo co to to uderz do ASO za to nie płacisz, a co do ewentualnej naprawy zdecydujesz czy dasz radę, czy nie.