Witaj na forum Fabia Club Polska

Ile oleju może być maksymalnie?

Temat utworzony · 10 Posty · 2642 Wyświetlenia
  • Szukalem na forum ale chyba tego nie ma... [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=815&start=45&sid=444203df992f16152dbd36b4bf28b455]Czytalem to..[/url]

    Wczoraj robilem w ASO 😞 <!-- s:( --> przeglad i chyba wlali mi za duzo oleju.

    Poziom oleju jest na na bagnecie na lini gornego wygiecia. Wiecie o co chodzi??? Mam prosty bagnet i w miejcu gdzie jest wskaznik bagnet jest wgiety. Na bagnecie jest zaznoczony pół centymetrowy przedzial poziomu oleju a ja mam wlane powyzej tego dokladnie do gornej lini zgięcia bagnetu czyli okolo 0.5 cm wyzej od poziomu max.

    wyglada to mniej wiecej tak:
    .|
    .|
    ..\ --------- moj poziom oleju
    ...|
    ...|| tu mam zaznaczone na bagnecie, zawsze trzymalem miedzy tą oznaczona iloscia
    ...|
    ../
    .|
    .|

    Jeżdzic tak czy odlac. Co moze sie stac jesli to zostawie?

  • A na jakim silniku sprawdzasz poziom oleju - zimnym, cieplym (od razu po zgaszeniu), czy cieplym odstanym 15 min po wylaczeniu ??

  • Sprawdzalem na zimnym po nocy. Temp powietrza okolo 5stopni

  • Ja bym odlał, jak jest za dużo bo cierpią uszczelnienia silnika. Owszem mam bliżej maxa na lato by chłodzenie i smarowanie było lepsze, ale uważam, że masz za dużo. Jeśli byś ulewał licz się z tym, że musisz powtórnie wymienić uszczelke pod korkiem spustowym bo może cieknąć.

  • Ja bym zrobil to samo - poziom oleju na maxa na zimnym silniku to troche za duzo..

  • OK. dzieki... Sprobuje odessac strzykawką z wezykiem poprzez otwor na bagnet. Moze sie uda.

  • [quote="Jimmy"]wyglada to mniej wiecej tak:
    .|
    .|
    ..\ --------- moj poziom oleju
    ...|
    ...|| tu mam zaznaczone na bagnecie, zawsze trzymalem miedzy tą oznaczona iloscia
    ...|
    ../
    .|
    .| [/quote]

    hej od paru lat serwisuje auto w ASO i zawsze mi zalewają do tego poziomu jaki pokazałeś 🙂 też zawsze myślałem że to za dużo, bo max to jest jak sie kończą te wypukłe krateczki na bagnecie, ale kiedyś wziąłem instrukcje auta i sie dobrze przyjrzałem i max to jest właśnie jak sie zaczyna to wygięcie 🙂 <!-- s:) --> a poza tym moja skodzianka bierze trochę oleju, wiec i tak poziom dość szybko sie obniża...

    Absolutnie sie tym nie przejmuj 🙂

  • olej powinien znajdować się pomiędzy min a max jeżeli będziesz miał za dużo to zajedziesz katalizator lepiej trochę upuścić

  • Czytalem instrukcje od mojej Fabii i pisza ze olej moze byc ponad szortska czesc znacznika, ale w ksiazce sam naprawiam Passata pisza zeby nie przekraczac poziomu powyzej wlasnie tej szorstkiej czesci bagnetu, bo moze sie katalizator uszkodzic albo uszczelki silnika...

    Za pomocą BIG strzykawki i wężyka udalo mi sie odessac oleju... Troche to trwalo bo wężyk troche cienki był. Musialem odessac ponad pół litra zeby poziom spadl do:
    .|
    .|
    ..\
    ...| ________________ tego miejsca
    ...|
    ...|
    ../
    .|
    .|

    Biorąc pod uwage dolewki z poprzednich 15 tys km to przez rok dolalem wlasnie te 0.5 litra oleju.
    Mysle ze moge ten odessany olej miec na dolewki?? Co myslicie. W aucie był okolo 50 km 🙂 <!-- s:) -->

  • możesz mieć go na dolewkę pamiętaj jednak żeby się nie przeterminował 1 rok ważności