Witaj na forum Fabia Club Polska

Problemy i błędy na forum

Topic created · 111 Posts · 51328 Views
  • [quote="Tech"]Tymczasowo została wyłączona możliwość wysyłania maili przez forum ( również powiadomień o PW ). Pracujemy nad rozwiązaniem problemu.[/quote]

    Spoko, to nie było aż tak kłopotliwe (poza tym że człowiek nie wiedział czy wysłał wiadomość).

  • W miarę możliwości proszę o sprawdzanie czy powiadomienia wiadomości przychodzą na maile podane przy rejestracji. Co ważne, proszę też sprawdzać folder SPAM.

  • ja nie dostaje powiadomień na maila o odpisaniu "kogoś" w temacie który śledzę już od ok 2 miechów.

  • [quote="MARKO"]ja nie dostaje powiadomień na maila o odpisaniu "kogoś" w temacie który śledzę już od ok 2 miechów.[/quote]

    Sprawdź folder spam.

    Pozdrawiam
    sid

  • Kolejna odsłona błędu mailowego:

    [quote]
    Ran into problems sending Mail. Response: 535 Incorrect authentication data[/quote]

  • Coś hosting nawala. Jeżeli przy wysyłaniu PW wyświetli się komunikat o przekroczeniu limitu czasu połączenia, czasem warto nacisnąć ctrl+F5 :-).

  • Nie tylko to jest PeWu, podczas wysyłania postów też to samo wyświetla. Ja cofam i daję F5 i wszystko niby jest dobrze...

  • dokładnie to samo albo wyskakuje komunikat a jak wkoncu uda sie wysłać to 2 razy się jeden post wysłał i musze edytować i usuwać :zalamany: <!-- s:zalamany: -->

  • Proszę o pomoc jak mam w moim profilu zmienić silnik bo mam niewłaściwy. Kliknąłem "wyświetl profil" ale dalej nie widzę gdzie jest opcja z danymi silnika.

  • [quote="koleś"]Proszę o pomoc jak mam w moim profilu zmienić silnik bo mam niewłaściwy. Kliknąłem "wyświetl profil" ale dalej nie widzę gdzie jest opcja z danymi silnika.[/quote]
    Na razie tak to forum działa....
    Ja też nie mogłem tego zmienić,
    Dopiero SID pomógł.

    SID - MOŻE TRZEBA COŚ Z TYM ZROBIĆ ?

    tapatalk

  • to ja też poproszę moje 10 kucy więcej...
    zamiast 1,2 6V mam 1,2 12V
    teraz zauważyłem :twisted: <!-- s:twisted: -->

  • [quote="Artur_jaw"]to ja też poproszę moje 10 kucy więcej... [/quote]

    Ja mam o 29 KM za dużo.

    Kolejne moje pytanie: dlaczego w profilu zamiast "kolor" i "silnik" są angielskie "varnish" i "engine"?

  • [quote="koleś"]
    Ja mam o 29 KM za dużo.[/quote]
    Co tam 29 - u mnie w forumowym opisie przybyło z nagła 96 koni więcej niż w realu ma mój silnik 🙂 <!-- s:) -->

    Błędów na forum - po tej migracji jakiej dokonano jakiś czas temu - jest całe mnóstwo. Mam nieodparte wrażenie, że wdrożenie forum w nowej odsłonie nie zostało w żaden sposób przetestowane i stąd tyle "kwiatków". Ja nie bardzo rozumiem wprowadzenia konieczności akceptacji przez moderatora wszelkich postów pisanych przez użytkowników. Jest to ruch zgoła bardzo dziwny. Uważam, że lepiej było usunąć jakąś głupotę którą ktoś czasem napisał, niż akceptować wszelkie posty wpisane na forum.

    • Kolejna rzecz - nie przychodzą mailem powiadomienia jeśli ktoś napisze odpowiedź w wątku, który mnie interesuje i zaznaczyłem, że chcę takie powiadomienia otrzymywać.

    • Następna kwestia - obrazki które pododawałem w przeszłości do postów teraz przestały się wyświetlać.

    • Brak możliwości dodania obrazka do posta - trzeba linkować z portali zewnętrznych. Jeśli to kwestia oszczędności wprowadźmy może jakąś roczną składkę na działanie forum i wykupmy lepszą opcję w hostingu 🙂

    Ja osobiście ubolewam nad obecnym kształtem forum. Stare - mimo że graficznie mniej atrakcyjne - działało o niebo lepiej.

  • Jacekpk, zaczęliśmy akceptować posty bo były duże ataki na forum. Na razie ich nie widać bo trzeba akceptować posty.
    Co do reszty uwag - myślę że SID w końcu sie wypowie...

    tapatalk

  • [quote="kapi"]Jacekpk, zaczęliśmy akceptować posty bo były duże ataki na forum. Na razie ich nie widać bo trzeba akceptować posty. [/quote]
    [b]kapi[/b], tylko że tego typu rozwiązania są w istocie rzeczy pudrowaniem trupa, który i tak się rozkłada. Niestety. Napiszę zaraz do SID-a prywatnie, bo widzę tu wiele poważnych uchybień i wcale nie dziwię się, że są ataki na forum.

  • Proponuję zainstalować moduł antyspamowy np. math captcha - trzeba wpisać odpowiednią wartość, aby użytkownik został zdefiniowany jako człowiek. Do tego automatyczne wysyłanie maila do aktywacji konta, aby nie musieć moderować każdego posta - spora część botów padnie na wejściu.

    W międzyczasie zmieniłem nazwy pól "Varnish" i "Engine" na polskie odpowiedniki. Szukam możliwości edytowania błędnych danych poprzez użytkownika, niestety na tą chwilę nie widzę. Istnieje jednak możliwość zrobienia tego "na piechotę" przed panel admina.
    Gdyby ktoś chciał poprawić kolor lub silnik to proszę o PW w formacie:

    • użytkownik: nick
    • silnik: poprawna wartość
    • kolor: poprawna wartość

    Ponadto widzę,że należy zaktualizować listy obu zmiennych - brakuje sporo nowych, a starych nie znam. Jeśli ktoś ma wiedzę i możliwość, proszę o przesłanie na PW.
    Poniżej listy aktualnie używanych:

    1. silniki:
      1.2 HTP/54 KM
      1.2 HTP/60 KM
      1.2 HTP/64 KM
      1.2 HTP/70 KM
      1.2 TSI/85 KM
      1.2 TSI/90 KM
      1.2 TSI/105 KM
      1.2 TSI/110 KM
      1.4 TSI/180 KM
      1.4 MPI/60 KM
      1.4 MPI/68 KM
      1.4 16V/75 KM
      1.4 16V/80 KM
      1.4 16V/85 KM
      1.4 16V/101 KM
      1.6 16V/ 105 KM
      2.0 MPI/115 KM
      1.9 SDI/64 KM
      1.4 TDI/70 KM
      1.4 TDI/75 KM
      1.4 TDI/80 KM
      1.6 TDI CR DPF/75 KM
      1.6 TDI CR DPF/90 KM
      1.6 TDI CR DPF/105 KM
      1.9 TDI/101 KM
      1.9 TDI/105 KM
      1.9 TDI/130 KM
      1.9 TDI/160KM ++

    oraz

    2.lista kolorów:
    Biel Candy
    Błękit Admirał metalic
    Błękit Aqua
    Błękit Dynamic
    Błękit Race metalic
    Błękit Storm metalic
    Beż Cappuccino metalic
    Beż Atacama
    Błękitna Laguna metalic
    Beż Sahara metalic
    Czerń Magic perła
    Czerwień Corrida
    Czerwień Flamenco metalic
    Dark Blue metalic
    Morski Admirał
    Niebieski Laser
    Orange Cayenne metalic
    Pomarańcz Tangerine metallic
    Rosso Brunello metalic
    Srebrny Diamond metalic
    Szary Stone metallic
    Szary Graphite metallic
    Szary Satin metalic
    Srebrny Brilliant metalic
    Szary Anthracite metalic
    Zieleń Arctic metallic
    Zieleń Atol
    Zieleń Petrol
    Zieleń Rally Green metalic
    Żółty Sprint
    Żółty Lemon

    Z góry dziękuję za pomoc.

  • Warzo, walcz chłopie z tym ! Masz moje poparcie 🙂 <!-- s:) -->
    Instaluj co trzeba.

    tapatalk

  • Warzo , jeszce Modra pacyfik 😄 <!-- s:D -->

  • warzo, moje poparcie już dostałeś.

    Jestem 3x na tak!

    Pozdrawiam
    sid

  • Witajcie . Nie było mnie tutaj dość dawno ale jestem ponownie. Pytanie pierwsze - dlaczego każdy mój post/odpowiedż musi być akceptowany przez moderację ? Drugie to gdzie mam zmienić w profilu posiadany motor w swojej fabianie ? . Pytam bo wyświetla mi 1,2 HTP . Trzecie to mam dwie fabie i czy szablon forum przewiduje taką możliwość w edycji profilu ? Pytam tutaj bo nie widzę innego miejsca .

Log in to reply