Witaj na forum Fabia Club Polska

Przycisk asr jako łącznik/rozłącznik

Temat utworzony · 2 Posty · 504 Wyświetlenia
  • Posiadam F1 2001 kombi, zamieniłem radio 1 din na 2 din (chinola), niestety to radio jakkolwiek podłączy się to się włącza albo na standby (zegar) albo od razu radio, z racji zabawy kablami zasilającymi (żółty i czerwony) doszedłem do zwykłego uruchamiania radia po stacyjce, choć i tu są anomalie, bo raz uruchamia się dopiero po uruchomieniu silnika, a raz tylko po przekręceniu kluczyka (do zapalenia kontrolek). Chciałbym w panelu środkowym gdzie najczęściej w tym modelu są przyciski podgrzewania szyby, asr, otwierania klapki wlewu paliwa czy też regulacji odgrzewania foteli wstawić przycisk np. od asr (wstawię drugi obok właściwego z tymże zamaluje as i zostanie samo "r") który by regulował przepływ prądu (łącznik/rozłącznik) do radia, wtedy mając wciśnięty przycisk nie włączy się radio (a to istotne przy rozruchu zimą, do sedna tematu: czy ten przycisk nadaje się do przerobienia na rozłącznik? niestety nie znalazłem opisu pinów tego przycisku, lub inny który by pasował wyglądem do tych standardowych, proszę o podpowiedź, wiem, że esp jest chyba łącznikiem impulsowym (choć mogę się mylić) więc się raczej nie nadaje. Wszelkie sugestie mile widziane.

  • Asr tak jak esp jest impulsowy. Jeżeli chcesz do zrobić na wyłącznik stały lub czasowy to musisz zastosować przekaźnik bistabilny w przypadku stałym i w przypadku czasowym - przekaźnik bistabilny czasowy.

    ja bym to radio sprawdził czy ono jest wogóle sprawne. Akumulator + radio + wyłącznik stały co by robił za stacyjkę. Jeżeli tu by były akcje to trzeba je odesłać na reklamację