Witaj na forum Fabia Club Polska

Przekaźnik wycieraczek

Temat utworzony · 5 Posty · 1186 Wyświetlenia
  • Mam prośbę gdzie znajduje się i ewentualnie jaki ma numer przekaźnik wycieraczek przód do Fabia I 1.4 MPI 68 km 2001r.Chciałbym go wymienić bo jak włączam wycieraczki czasowe to po jakimś czasie gasi mi silnik.Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam. 😉 <!-- s;) -->

  • Przekażnik znajduje się w module centralnej elektryki . Jest niewymienny , jest wlutowany w płytę. Aczkolwiek były fabiany gdzie był dodatkowy przekażnik przy silniku wycieraczek . Z tym że tylko w 1,4 50 KW z tempomatem ale bez ABS. Tak wynika ze schematu elektrycznego.

  • Ja mam 50 kW bez tempomatui ABS-u to znaczy że powinienem kupić moduł komfortu z identycznym numerem i podmienić i powinno być ok.? Dzięki za pomoc.

  • [quote="kryniek75"]znaczy że powinienem kupić moduł komfortu z identycznym numerem i podmienić i powinno być ok.? Dzięki za pomoc.[/quote]
    Nie moduł komfortu ( to inna bajka ) a mowa o module centralnej elektryki tzw bordznetz. Jego wymiana wiąże się z użyciem komputera z programem VAG lub z użyciem tzw. testera. Trzeba odczytać ze starego modułu kodowanie i przelać niejako do nowego . Oprócz tego ze względu że w nim siedzi Can Gateway to tutaj też . Może się zdarzyć że nic nie trzeba będzie robić ( trafisz na moduł z takiego samego wyposażenia auta ) jednak trzeba to sprawdzić. Oprócz tego może być konieczne przeprowadzenie adaptacji . Zanim będziesz wymieniać odczytaj błędy ze wszystkich sterowników . Podaj tutaj wynik. Poza tym musisz przyjąć do wiadomości że fabiana ma chorobę gnicia wiązki przewodów elektrycznych na podłużnicy i na podszybiu. Tutaj może być rozwiązanie Twojego problemu. Trzeba wnikliwie sprawdzić. Widzisz więc że to nie talkie oczywiste . Trudno jednoznacznie odpisać że wymiana modułu uzdrowi auto.

  • Jeszcze raz dziękuję,sprawdzę najpierw te wiązki.