Witaj na forum Fabia Club Polska

Podniesienie swiateł

Topic created · 21 Posts · 5006 Views
  • przegladałem i nie znalazłem czy ktos wie jak podnies pzednie lampy bo troche za nisko mam ustawione

  • jak popatrzysz na lampę od góry (przy otwartej masce) to zobaczysz po bokach lampy dwie plastkiowe śruby na imbus. ta bliżej chłodnicy reguluje się "góra-dół"
    Tylko proszę zrób to z głową żeby nikogo nie oślepiać.

  • [quote="kros"]dwie plastkiowe śruby na imbus[/quote]
    takie jakby białe :?: <!-- s:?: -->
    [quote="kros"]Tylko proszę zrób to z głową żeby nikogo nie oślepiać.[/quote]
    nie jestem taki chamski jak bedzie za wysoko to mozna w srodku opuscic

  • [quote="kornat"]takie jakby białe[/quote]
    właśnie takie
    [img]http://images23.fotosik.pl/139/54763ae7931298f5.jpg[/img]

    nr 1 - regulacja góra dół
    nr 2 - regulacja lewo-prawo

  • [quote="kros"]nr 1 - regulacja góra dół [/quote]
    to w gore w ktora strone przekrecic i ile zeby nie przesadzic

  • kurcze nie pamiętam w tej schwili (ale chyba w prawo to jest w dół). Najlepiej stanąć przed jakąś ścianą i delikatnie spróbować i patrzeć czy się podnosi czy opada. Ale delikatnie, bo lampa reaguje nawet na ćwierć obrotu. No i wysokość przy ścianie będzie proporcjonalnie większa im dalej od ściany, więc nawet jak na ścianie podniesiesz o 0,5 cm to w rzeczywistości będzie to dużo wyżej.

    Radzę próbować drobnymi kroczkami.

    A najlepiej ustawić dobre ciśnienie w kołach i podjechać gdzieś gdzie mają urządzenie pomiarowe. To nie powinno być drogie, a przynajmniej będzie dobrze. A potem jak już będzie prawidłowo ustawione to możesz sobie na jakiejś ścianie w okolicy wymierzyć jakie powinny być wysokości swiateł przy danej odległośći auta od ściany i potem już robić według odpisanego szablonu.

  • byłem juz na ustawieniu przy rocznym przegladzie i powiedzieli mi ze sa dobrze ustawione ale jak jade w nocy i nie jest droga oswietlona to ledwo co widac co jest dalej

  • Na przeglądzie rocznym w Skodzie czy rejestracycjnym badaniu technicznym w stacji kontroli pojazdów?

    Bo jeśli na badaniu technicznym to ich tam raczej interesuje tylko czy nie święcą gdzieś po krzakach lub za wysoko, no i czy nie swiecą za słabo.
    Z resztą w skodzie też róznie do tematu podchodzą.

    To ich dobrze mogło oznaczą, OK nie oślepia pan innych, ale wcale nie musiało oznacząć, że to juz jest najlepsze co może być.

    A jeżeli faktycznie są ustawione najlepiej jak się da to lepiej nie kombinować. fabia ma duże mocne światła i naprawdę jak są tylko trochę za wysoko to dają nieźle popalić innym kierowcom

  • rejestracycjnym badaniu technicznym w stacji kontroli pojazdów
    jak bede jechał to zrobie zdjecie i wystawie bo tak jak piszesz ich nie obchodzi czy cos sie dzieje z samochodem tylko zeby kase dostac

  • błagam nie podnieś ich za wysoko, wiem, że już o tym było, ale liczba osób jeżdżących ze zbyt podniesionymi światłami jest tak koszmarnie wielka, że szkoda słów, a btw nie masz starych żarówek, albo syfu wewnątrz reflektorów?

  • zarowki załozyłem nowe RAINBOW i ładnie swieca tylko ze jak jest cos dalej do nie widac a z bliska dobrze widac to dla tego podnosze wiem ze nie za wysoko bo jadac z naprzeciwka sie oslepia innych

  • no to faktycznie podnoś

  • [quote]no to faktycznie podnoś[/quote]
    tylko chce nie wiele i pewnie pojade do jakiegos warsztatu i zobacze czy so prawidłowo jak mowili mi na przegladzie

  • podniosłem sobie leciutko i wszyskto juz widac miałem troche za nisko bo porownałem sobie z inna fabia teraz swieci jak nalezy 😄 :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->
    jeszcze raz wielkie dzieki

  • Kolego kornat, czy mółbyś opisać którymi srubami kręciłeś, w którą stronę i ile obrotów dałeś aby je podnieść.

  • śrubokrętem krzyżakiem w lewo strone o 1/4 obrotu

  • Wielkie dzięki za odpowiedz.

  • oki nie ma sprawy

  • Witam !

    Podepnę sie tutaj aby nie dublować - kto wie jak się oznacza (lub od czego zmierzyć) środek reflektora aby prawidłowo ustawić wysokość świateł mijania ?!
    Dlaczego pytam - chcę to zrobić samemu bo ustawiacze na stacjach traktują wszystkie
    marki samochodów tak samo ,jak gdyby wysokość reflektorów w każdym aucie osobowym
    była taka sama !!! Książka FSO 125p podaje jak to dokładnie zrobić ale -właśnie potrzebna jest wysokość środka reflektora i jest to logiczne.Moim zdaniem trzeba zmierzyć tę wysokość
    od szpica żarówki H7 - ale proszę aby ktoś to potwierdził lub nie.

    omron

  • Weź pokręć tą śrubą . Jak nic nie da to musisz kupić silniczek do regulacji świateł. Samej śruby nie kupisz . Drugie światło masz ok?

Log in to reply