Witaj na forum Fabia Club Polska

Zmiana zwykłego kluczyka na kluczyk z pilotem

Temat utworzony · 3 Posty · 1132 Wyświetlenia
  • Witam serdecznie wszystkich klubowiczów. Jestem szczęśliwym posiadaczem Fabii z 2001r. wyposażoną w centralny zamek, jednak aby być jeszcze szczęśliwszym posiadaczem chciałbym aby ten centralny zamek działał z pilota.
    Sytuacja wygląda tak że zakupiłem kluczyk typu scyzoryk na dwa przyciski 434MHz -1J0 959 753. Kluczyk jest "przygotowany" do działania tzn. grot docięty a immobilizer zakodowany. Niestety jednak nie da się kluczyka przyuczyć do samochodu. Po głębszej analizie wychodzi na to że moduł komfotu w mojej Fabii nie obsługuje funkcji zdalnego otwierania zamykania. I tu pojawia się pytanie
    [b]Czy po zmianie modułu komfortu możliwe będzie przyuczenie kluczyka?
    Jaki moduł komforu powinienem wybrać?[/b]

    Akutalnie w samochodzie mam moduł o numerze [i]6Q0 959 433 A[/i]
    Sterowniki w drzwiach mają numery -[i]6Q1 959 801[/i]/ [i]6Q1 959 802[/i]

    Zgodnie z informacjami znalezionymi w internecie moduł ten rzeczywiście nie ma pożądanej przeze mnie funkcji. Doczytałem że moduły [i]6Q0 959 433 C[/i] oraz [i]6Q0 959 433 E[/i] ją posiadają jednak mają one 3 kostki a mój aktualny tylko dwie. Uprzejmie proszę o porady jak rozwiązać tą sytuację.

    Trochę poszperałem znowu w internecie znalazłem coś takiego
    [url]http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?f=25&t=21552[/url]
    tutaj gość przełożył z modułu zakończonego literką G (czyli moduł z dwoma kostkami) na E (czyli ten z trzema). Dzisiaj zamawiam moduł z numerem E i zobaczę czy po kodowaniu będzie coś działało. Jeśli mi się uda postaram sie pozbierać wszystkie informacje tutaj.

  • Dostałem moduł z końcówką E, zamontowałem, wszedłem w kanał 46>07(kodowanie)>00067 (dokładnie takie samo jak w poprzednim module)
    46>10(Adaptacja)> 00 ( resetowanie)
    46>10>01 (ustawienie nowych kluczy)
    klucz dodałem, pilot działa- sukces.
    Sprawdzam pozostałe funkcje modułu, a tutaj niespodzianka zamienione szyby elektryczne lewa-prawa. Moduł z anglika, Zamówiłem moduł europejski, procedury te same i również działa. Jedyne nad czym się jeszcze zastanawiam to to, że po otwarciu z pilota i braku żadnej aktywności ( nie włożę kluczyka do stacyjki, nie włącze zapłonu) samochód sam sie zamyka.

    Ciekawostka, gościu miał moduł BSI ten z literką D na końcu- podobno najbogatsza wersja- w dobrej cenie więc go również zamówiłem, zamontowałem; kanał 09>07(kodowanie)> wpsiałem moje kodowanie z poprzedniego modułu 25457(mogę sie mylić) i nagle moja fabia zyskała funkcję tzw. komfortowych warunków. Lekkie dygnięcie manetki kierunkowsazków= 3 mignięcia. Jeśli ktoś ma jakieś pytania służę radą.

    PS. W moim module BSI jest wolne miejsce, i kilka kabelków białych zaizolowanych czy jest możliwość że ktoś usunął kostkę z jakiegoś nieznanego mi powodu? Ma ktoś dostęp do informacji która kostka za co odpowiada?

  • Hejka.

    Samozamykanie się to kwestia kodowania. Jest tam takie coś że po X czasu auto samo sie zamyka. Miałem to w alarmie tak że po 30s. sam sie zazbrajał.