Witaj na forum Fabia Club Polska

Woda po deszczu na przednim dywaniku pasażera

Temat utworzony · 2 Posty · 973 Wyświetlenia
  • Witam,

    kojarzę że był taki temat ale nie mogę go znaleźć.
    Mianowicie mam popularny problem - czyli woda leje się filtrem powietrza na wycieraczkę pasażera przednią.
    Nie mam ściągaczy co wycieraczek (dopiero zamówiłem - przyjdą za 2 dni) ale ktoś kiedyś pisał, że da się to na chwilę udrożnić linką hamulcową w pancerzu (taką do hamulca roweru) - czy ktoś mógłby mi wskazać gdzie tę linkę wpuścić - gdzie merdać żeby woda spłynęła do czasu kiedy nie będę mógł się za to zabrać porządnie?

    Pozdrawiam

  • Zdjąć koło, zdjąć plastikową osłoną nadkola i u góry nadkola będziesz mieć odpływ wody z podszybia (jeden po prawej, jeden po lewej stronie). Tam można spróbować przepchać ewentualne złogi brudu, choć oczywiście najlepiej to zrobić od góry, zdejmując wycieraczki i odrzutnik wody.

    A w F1 przy zdejmowaniu podszybia warto wyposażyć się na plastikowe nity, które trzymają odrzutnik wody - raczej nie uda się ich wyjąć bez uszkodzenia (są dosyć delikatne). A druga sprawa jest niestety taka, że mi po rozebraniu tego ustrojstwa w F1 nigdy już nie udało się tego tak złożyć jak było fabrycznie.... 😉 <!-- s;) -->