Witaj na forum Fabia Club Polska

Fabia 1.2 12V gaśnie przy ruszaniu

Temat utworzony · 15 Posty · 5669 Wyświetlenia
  • Cześć,
    Prośba o pomoc.
    Pacjent to Fabia 1.2 12V, 2004 po lifcie. Dość często ale nie zawsze jak stoję na światłach, chcę ruszyć, wciskam gaz i auto gaśnie.
    Może ktoś pomóc w czym jest problem bo nie mam pomysłu?

    Z góry dziękuję.

  • mam te same objawy czy ktoś coś pomoże - ten sam rok ten sam silnik.... +lpg ?

  • Witam.

    Zacznijmy od komputera. Jakie są błędy?

  • takie błędy pokazało. check się świeci. jak zgaszę to się pojawia po jakimś czasie. błąd 16555 pojawia się po chwili od usunięcia...

    5 Faults Found:
    16555 - Fuel Trim: System Too Lean: Bank 1
    P0171 - 35-10 - - - Intermittent
    16514 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: Malfunction in Circuit
    P0130 - 35-10 - - - Intermittent
    16555 - Fuel Trim: System Too Lean: Bank 1
    P0171 - 35-00 - -
    16514 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: Malfunction in Circuit
    P0130 - 35-00 - -
    16514 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: Malfunction in Circuit
    P0130 - 35-10 - - - Intermittent

  • Tomex1992,
    Na początek polecam jazdę na benzynie by zidentyfikować czy to wina LPG czy nie.
    Co najmniej 200km, bez gazu .

    Jeśli po tym zostaną te błędy, to niestety coś się dzieje z sondami.

    Jeśli da się je skasować i nie wrócą po dalszej jeździe na Pb, to wiesz że instalacja LPG jest do konkretnego przeglądu.

    Polecam też na noc odpiąć akumulator by sterownik się "wyzerował" - chodzi o korekty.

  • Problem jest na pb napenwo z tą uboga mieszanka bo na samej benzynie jak usunę błąd to wystarczy że pochodzi auto na luzie 2min, odświeżę vaga i błąd wraca.

  • No to po kolei trzeba przeglądać :
    Kable, cewki, świece,
    Należało by też sprawdzić wiązke na podłużnicy,
    Przynajmniej ja bym tak patrzył.

    No i sonda czy jest sprawna.
    Ma swoje parametry i one gdzieś były podane.

    Lub - oddać auto do sprawdzonego magika i szykować sakiewkę.

    Jeden z tematów :
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1288566.html<!-- m -->

  • Dziwne jest też to, że gdy pokazuje błędy silnik chodzi idealnie jak skasuje błąd to silnik zaczyna nierówno pracować.. aż to wyskoczenia bledu...

  • Witam! Przy błędach sterownik przechodzi do pracy awaryjnej i nie uwzględnia błędów......

  • jeszcze z innej beczki, pomijając błędy jakie są. Auto na luzie, na LPG dotykam gazu ledwo co, że obroty praktycznie stoją w miejscu auto po kilkunastu takich próbach delikatnego gazowania nagle gaśnie. Co to może być, znalazłem kilka podobnych rzeczy na necie ale wszystko bez odpowiedzi 😐 <!-- s:| -->

  • czy błąd
    16555 - Fuel Trim: System Too Lean: Bank 1
    P0171 - 35-10 - - - Intermittent
    może mieć związek z tym, że zamontowany jest filtr paliwa 3 bary ? może powinien być 4 bary dla AZQ 1.2 12V?

  • Problem nadal nie rozwiązany wszystkie poprzednie błędy wyeliminowane była uwalona sonda wymieniona ale nic to nie dało. Dziś po wizycie w warsztacie LPG okazało się że problem występuje też na pb ale mega zadko na LPG mogę wymusić zgaśnięcie w ciągu 30sec poprzez delikatne cykliczne dodawanie gazu tak do 900 obrotów. Na pb muszę tak porobić z 5min żeby wymusić a jednak się zdarza. Wina leży po stronie samochodu a nie instalacji lpg. Czy to może być zacinający się przepustnica ?

  • ktoś coś pomoże...? mam vaga tylko już nie mam pojęcia pod jakim kątem sprawdzać co jest grane... wymieniona została przepustnica(adaptacja zrobiona) i czujnik położenia wału korbowego.. i dalej to samo

  • witam! skoro to na PB i LPG to elementy wspólne - sprawdziłbym czujnik ciśnienia MAPsensor. Czy na wolnych pracuje równo? jeżeli nie to sprawdź ciśnienie sprężania.

  • auto od paru dni o dziwo nie gaśnie. Tyle że dalej w sumie nie wiem co mu było/jest jeżdżę na odpiętym EGR świeci się check przez niego, zamieniłem cewki pierwszą z trzecią miejscami, docisnąłem wszystkie bezpieczniki i kostkę od 2 sondy lambda. Od tego czasu działa OK. Dzień wcześniej tez odpiąłem wtyczkę od egr ale gasł, więc pewno to nie to ale jeszcze nie wpinam, za to początkiem tygodnia wypiąłem i wpiąłem wszystkie cewki i po tym objawy się nasiliły.