Witaj na forum Fabia Club Polska

Średnie zużycie paliwa w naszych fabiach

Topic created · 392 Posts · 81178 Views
  • [quote="vanhouse"]To ile jechałeś 70 :?: <!-- s:?: --> [/quote]
    nie no, czasem 80, ale raczej cały czas 90km/h i trochę wyprzedania też było to sie podnosiło do 120.. W sumie normalna jazda, z tym że bez niepotrzebnego duszenia gazu w podłogę, hamowanie silnikiem i takie tam... Nie jest to wielka sztuka uzyskać takie spalanie 🙂
    [quote="vanhouse"]Ciacho napisał/a:
    only emeryt style 😄

    Już mam tego dość i nie patrze na spalanie, jeżdżę tak jak mi się chce 😛 chcę wolno jadę wolno chce mi się pobawić to gaz w ziemię[/quote]
    ja biedny student to czasem tak bywa że trzeba przyoszczędzić 😄

  • [quote="vanhouse"]też jestem studentem 😛 nie taki z Ciebie biedny student jak masz Fabie 😛 <!-- s:P -->[/quote]
    dobra dobra 😄

    [quote="vanhouse"]Na trasie mnie taka jazda nudzi, zasnąć można 😛 u mnie na trasie średnio 140-160[/quote]
    mnie też nudzi, przecież jestem normalny 😛 jak wracałem to już powoli mnie sen brał 😛
    to tak wyjątkowo sie wlokłem bo też w sumie chciałem pobić ten rekord spalania, poza tym kierownica mi drży od 90 w górę, bo mam parę rzeczy do zrobienia w zawiasie

  • [quote="Rostoff"]A ja dzisiaj przeżyłem szok jazda po mieście jakieś 10km z włączona klimą komputer pokazał 13.5 litra[/quote]

    [b]Rostoff[/b] pewnego letniego, bardzo gorącego popołudnia jadąc około 20 km w korku z włączoną klimą, spalanie dzienne wzrosło o 2 litry, a przejechałem tego dnia około 200 km :dobani: <!-- s:dobani: -->

  • A ja właśnie dzisiaj wróciłem z malej trasy Mielec- Warszawa(Serock) razem jakieś 680 km
    Jazda do Serocka prędkości w przedziale 90-110 km/h średnie spalanie 5.2 jazda z powrotem średnio 90-140 średnia 5.8 .Średnia z całej trasy 5.7 w tym dwa razy przejazd przez całą Warszawę raz o godz 10.00 średnio zakorkowana i powrót o 16.00 dość dobrze zakorkowana
    Wiec jak na autko z motorem 1.4 całkiem przyjemny wynik na pokładzie dwie dorosłe osoby i dziecko
    Powiem tylko tyle ze przy jeździe powyżej 120 km/h robi sie w aucie dość głośno

  • Witam wszystkich 🙂 <!-- s:) -->

    Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Skody Fabii Comfort 1,4 MPI z 2001r.
    Mam instalację gazową. W niedzielę miałem pusty zbiornik z gazem - zatankowałem do pełna 34 litry.

    Do dzisiaj przejechałem 310km. W większości jeździłem bardzo dynamicznie.
    Normą były prędkości 130-140km, ale zdarzały się także dużo wyższe 😉
    Sporo jeździłem też po mieście.

    Wyszło więc na to, że na 100km spaliłem około 10l gazu.
    W sumie to jestem zadowolony z tego spalania 🙂

    Martwi mnie jedna rzecz - komputer pokazuje spalanie rzędu 12l - rozumiem, że komputer przekłamuje gdy jeździ się na gazie?

  • [quote="Dawid"]Martwi mnie jedna rzecz - komputer pokazuje spalanie rzędu 12l - rozumiem, że komputer przekłamuje gdy jeździ się na gazie?[/quote]

    Tak to normalne, miałem to samo.

  • jak jezdze tak ze wskazówka dotyka 7 na czerwonym polu lub tak ze do 4 albo jak dzialkowicz pelnej krwi ze do 3 to pali z 7/100km.srednie na zegarach mam 6 z kawalkiem/100 to mniej wiecej z 7 zawsze licze za 40zl jestem w stanie nieraz zrobic 100 z tym ze po miescie caly czas jezdze prawie a na trasie tak przy predkosci 100-150km/h lyka mi w 2 osoby 6.5 na zegarach wiadome ze chwilówką jestem wstanie zrobic 4l/100 ale wtedy mi swiatłami mrygają,najwiecej do spalania mają swiece i filtr no i jak krótkie odcinki sie robi to ssie jak v-ałka trzy litrowa.pozdro

  • Witam moja Skoda pali około 10l/100km/h to dużo też się dziwie jest założony Gaz Sekwencyjny około 2 lat temu silnik 1.4MPI

  • Witam. 1.2 htp 6,5-7.0 po warszawie.

  • Moja Fabia jest na razie na dotarciu. przejechałem 700km. Z ostatniego tankowania osiągnąłem 7,2l/100km.

  • rekord na trasie 4,2 l / 100 km 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="dr O."]rekord na trasie 4,2 l / 100 km 🙂 <!-- s:) -->[/quote]
    To ciekawy wynik, a jaki masz silnik?

  • 1,9 TDI 🙂 <!-- s:) -->

  • U mnie na benzynie:
    ostatnio: 47 l. = 585 km
    teraz 42l = 500 km.
    Co sądzicie o spalaniu?

    FABIA RUN
    Silnik: AZE-1.4 8V 60KM

  • wszystko zależy w jakich warunkach drogowych (miasto, trasa, góry, korki, autostrada itd) i jaki styl jazdy itp itd ...
    ja uważam, że przy "normalnej" eksploatacji im mocniejszy silnik tym lepiej sobie radzi z masą i mniej pali 🙂 Wszystko oczywiście w granicach rozsądku 🙂 <!-- s:) -->
    Mały silnik wcale nie oznacza, że będzie mało palił.

  • Do pracy mam około 9km. Po mieście dość mało jeżdżę.

  • to praktycznie na zimnym silniku cały czas jeździsz i na krótkim odcinku wiec wg mnie takie spalanie jest normalne.

  • Fabia 1, 1.4 16v, BUD:
    dystans: 442 km (~400km to trasa); spalanie wg wskazań komp.: 5,7l/100km

    Rekord wg wskazań komputera to 5,1 na dystansie ok 180 km, z czego ~10 km to miasto.

  • Zimy silnik i na ostatnim tankowaniu, zimówki i kilka dni mroźnych 6,8l/100km. obecna srednia jak widac poniżej. Całość miasto odcinki do 15km.

  • Fabia I, silnik 1.4MPI 68KM, krótkie odcinki 10-20km max, miasto średnie spalanie na ok 500km 6,3l

Log in to reply