Witaj na forum Fabia Club Polska

Średnie zużycie paliwa w naszych fabiach

Topic created · 392 Posts · 81178 Views
  • u mnie podobnie, ok. 9 l gazu

  • Ja jestem początkującym kierowcą i póki co nie umiem jeszcze zbyt ekonomicznie jeździć. W mieście spala mi nawet do 11l benznyny

  • yyy a gdzie to się sprawdza :rozpacz: <!-- s:rozpacz: -->

  • Sprawdza sie to tak .
    jak zapali ci się rezerwa jedziesz i lejesz . Potem znów jeździsz do ponownego zapalenia się rezerwy i znów lejesz np. 39.5L Na tych 39.5L przejechałeś np. 623 km i liczysz .

    39.5L/6.23= 6.34L na 100 km.

    Musisz przyjąć stałą w postaci odbijania pistoletu np. do pierwszego odbicia. Tego się musisz trzymać i wtedy sobie wszytko obliczysz.

  • lub jeśli masz komputer, to liczy sam za Ciebie. Jednak sposób podany powyżej jest najbardziej wiarygodny.

  • Muszę się pochwalić, do tej pory najniższym wskazaniem zużycia paliwa na kompie była u mnie granica 4,2 l/100 km i myślałem, że niżej z moim silnikiem nie zejdę, ale UWAGA w dn.: 11.04.2015 na trasie Pawłowice - Gliwice (Cieszynka +A1 tylko 2 razy musiałem stać na światłach) w czasie jazdy pojawił mi się na kompie wynik 4,1 l/100 km za tą jazdę, więc stwierdziłem, że zjadę dalej z A1 tym bardziej, że na 88 zrywają asfalt pojechałem na następny zjazd z A1 na Tarnogórską i udało mi się zejść ze spalaniem do [b]4,0 l/100 km[/b] co osobiście uważam za mój obecny rekord. Zrobiłem fotki telefonem wyświetlacza więc wkleję na Forum jak zgram z telefonu. Średnia prędkość zarejestrowana na kompie dla tej jazdy 68 km/h.
    Przypominam Skoda II FL HB silnik benzyna 1,2 12V 70KM, jakby ktoś chciał szukać.

  • Komp ma lekkie przekłamanie, ale wynik i tak dobry nawet jak skorygujesz o przekłamanie.

  • Z doświadczenia potwierdzę (na podstawie zbieranej historii tankowań z motostatu), że przekłamanie na kompie wynosi w przypadku mojego autka na tankowaniu w stosunku do kompa w granicach (0,2-0,4) l/100 km. Ostatnio jest bliżej niższej granicy, może lepsze paliwko na stacjach, a może dystrybutory mniej oszukują.
    Ostatnio tankuje samą 95 bez polepszaczy na dwóch stacjach i tym samym dystrybutorze (Auchan w Gliwicach lub 123 na Toszeckiej przy Lidlh).

  • Mi chyba komp mówi prawdę lub o 0.2L zaniża ale to jest na testach.

  • Mnie po ostatniej wizycie w ASO coś skorygowali bo wcześniej komp przekłamywał o jakieś 0,3-0,5l/100km teraz spalanko większe ale jak po zatankowaniu licznik pokazuje że paliwa jest na 630km to faktycznie przed kolejnym tankowaniem wychodzi faktycznie 630km.I o to w sumie chodzi.

  • Ja teraz po zatankowaniu przejechałem 240 km i pokazuje mi zasięg 710 km średnia spalania 4,7 średnia prędkość 39 km/h.

  • Więc wklejam link do obiecanych fotek

    [color=#F00800][size=150][b] Fotki: [/b][/size][/color] :resorak: [size=150][color=#FF0000][b][url=http://www.fotka.pl/profil/pietrass12/albumy/1,Ja/103505235,,103505238]NIEZAMIERZONE BICIE REKORDU SPALANIA[/url][/b][/color][/size] :resorak: <!-- s:resorak: -->

    Dwa pierwsze zdjęcia w czasie jazdy zdjąłem nogę z gazu i próbowałem zrobić fotki,
    najpierw miałem 4,1 i myślałem, że to chwilowo, a potem spadło na 4,0 i trzymało pod sam dom,
    jak zjechałem z autostrady i zatrzymałem się zrobiłem dwie ostatnie fotki są wyraźniejsze.
    Zastanawiam się teraz czy można zejść niżej na tym silniku z dwoma osobami (o poważnej wadze) na pokładzie na zimówkach.

Log in to reply