Witaj na forum Fabia Club Polska

Średnie zużycie paliwa w naszych fabiach

Topic created · 392 Posts · 81163 Views
  • Moja fabka wcina ok 10 litrów gazu 😞 no niestety gaz to gaz 😛 <!-- s:P -->

  • Moja fabka pozera ok 6-7 l / 100 .. kiedys bylo mniej 🙂 ale bujam sie na 16" 😛 cos za cos 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="x"]
    nierozumiem dlaczego więc HTP ma 3 cylindry i ma byc ekonomiczniejszy
    [/quote]

    chyba dlatego ze ma 1 cylinder mniej i logiczne ze mniej pali 😛 <!-- s:P -->

  • Dzisiaj z ciekawości sprawdziłem wskazania na kompie w moim autku.

    WYNIK:
    Na odcinku 760km średnie spalanie wynosi 9.4l/100km

    Takie są fakty w moim autku. :chytry: <!-- s:chytry: -->

  • [quote="x"]Tak ale 3 cylindry to większy problem dla kultury pracy silnika (wyważenie wału korbowego) , drgania , inny wykres momentu obrotowego a przez to częstsza jazda na wyższych obrotach, większe wysilenie jednostki , mniejsza elestyczność.

    Ale nie myślcie że jestem Anty-HTP , innowacje to nowe doświadczenia dla producenta i klienta.

    pozdrawiam[/quote]

    No wlasnie jest dokladnie odwrotnie jak napisales, jesli chodzi o obroty - skrot HTP oznaczajacy High Torque Performance mowi iz wysoki moment obrotowy jest osiagany juz od stosunkowo niskich obrotow. Ten silnik nie jest stworzony do pracy na wysokich obrotach.. A elastycznosc moim zdaniem jest swietna i nie pisze tego dlatego, ze posiadam ten silnik tylko po prostu mam porownanie na codzien, gdy przesiadam sie z jednego auta do drugiego..

  • Mi pali średnio 4.2-5.0 l/100, głównie na trasie. Udało mi się zejść do 3.7 ale to już się wlokłem i nikogo nie wyprzedziłem 🙂 <!-- s:) --> (silniczek 1.9TDI)

  • a niech mi ktos powie kto ma 1.4 68 KM ile mu pali bo jak widze nikt kto by sie wypowiadal nie ma takiego silniczka 😞 <!-- s:( --> czyzby byl taki zly ??

  • [quote="maniek"]a niech mi ktos powie kto ma 1.4 68 KM ile mu pali bo jak widze nikt kto by sie wypowiadal nie ma takiego silniczka 😞 czyzby byl taki zly ??[/quote]

    ... zły nie słyszałem opinii żeby 1.4 68 KM był zły... wiecej złego słyszałem na temat silnika 1.4 60 KM, kóry posiadam : że stara konstrukcja, że dużo pali itp... powiem że na spalanie nie nażekam... 7.5 - 7.8, przy średnio dynamicznej jeździe, ostatnio w trasie spalił mi 6.7 byłem bardzo mile zaskoczony...

    Z tego co wiem to miszcz Zyg ma 68 KM ale głowy nie dam sobie uciąć, zresztą niczego nie dam 🙂

  • [quote="Łukasz"]Z tego co wiem to miszcz Zyg ma 68 KM ale głowy nie dam sobie uciąć, zresztą niczego nie dam 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    Ja mam 1.2 64 KM. Z tego wynika ze malo kto ma 68 KM

  • no wlansie malo kto widocznie to sa silniki dla wybranych hehe 😛 ja sprawdzilem u mnie przy spokojnej jezdzie 80 -90 spalila 4.9 😐 <!-- s:| --> trche mnie to zszokowalo i sie zastanawiam czy to mozliwe ??

  • Ja ostatnio regularnie przejeżdżam w tygodniu ok. 620km. Trasa Bydgoszcz-Poznań kilka razy + miasto. Zużycie przy dystrybutorze 5,7(spokojna jazda) - 6.7l(spieszę się). Bardzo przyjemne są te wyniki, zwłaszcza, że w opcji "spieszę się" mam dużo jazdy w przedziale 5000-6000rpm (wyprzedzanie, ciągnięcie biegów dla lepszej dynamiki).

  • ja jadąć z wczasów z 2 rowerami na dachu- komp pokazał 7,1 l na 100km

  • Mi po moich ostatnich wojażach Warszawa - Łeba - Warszawa spaliła 5,5 litra... czyli całkiem pieknie.

  • [quote="bolo"]Mi pali średnio 4.2-5.0 l/100, głównie na trasie. Udało mi się zejść do 3.7 ale to już się wlokłem i nikogo nie wyprzedziłem 🙂 <!-- s:) --> (silniczek 1.9TDI)[/quote]
    Bolo a ile ty na godzine jezdzisz tak srednio 80 km/h 90km/h?? A moze 60 km/h
    Jak jade lajtowo 90-100 6.8 7.5 po miescie, na autostradzie 160 km/h 6.8 l jak pizgam po miescie to cos kolo 7.5 -8.0

  • Na trasie jeżdże ok 100-120km/h. Czasami troche szybciej. Ale staram się jeździć w miarę płynnie (tzn nie przyspieszać oraz nie hamować gwałtownie).
    A to 3.7 było przy około 70-90km/h.
    Po mieście wychodzi mi około 6-7l/100km

  • U mnie komputer pokazuje średnio z 2 lat 6,0 l/100, co wg mnie jest dobrym wynikiem, zważywszy, że jeżdżę głównie po mieście. Spalanie w dużym stopniu zależy od stylu jazdy.

    --

  • Nie czytales posta Krosa, tylko ze w innym temacie byl zamieszczony. Poczytaj:
    http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?p=37958&highlight=#37958<!-- m -->
    Generalnie wszystko zalezy od tego jak, gdzie i ile jezdzisz. Mi najczesciej wychodzi spalanie ok 7l /100km. Sa okresy ze zdarza sie 8. Jezdze glownie po miescie, krotkie odcinki po ok 4-5 km

  • [quote="vanhouse"]Zygus, to ile robisz na jednym baku?[/quote]

    Wiesz co ciezko powiedziec, bo do pelna to ja tankuje od swieta 😄 <!-- s:D --> jak jade w trase.

  • 7,1 - 7,2. Ogólnie nie przekracza normy z katalogu. Aha, tylko miasto...

  • A ja ci powiem tak jak ja jade do krakowa to mi spali niewiele ponad 6 l/100 km jak moj ojciec jedzie to mu pali ponad 8 l/100km ten sam samochod ta sama trasa a moj tata nie jezdzi szybko roznica taka ze on zmienia bieg gdy uslyszy ze silnik juz wyje 🙂 heheheh wiec najpierw w twoim przypadku skonfrontowal bym autko z innym kierowca a potem ewentualnie zastanawial sie nad przyczynami 🙂 <!-- s:) -->

Log in to reply