Witaj na forum Fabia Club Polska

CAYA Jaki rozrząd?

Temat utworzony · 8 Posty · 1979 Wyświetlenia
  • Witam. Moja skodziana (2 FL, model 2011, 1.6 caya zrobiona na 125 koni) ma najechane 185 tysięcy z hakiem, ostatnia wymiana podobno przy 126 tysiącach. Więc chcę wymienić rozrząd, bo nie wiem jaki był wsadzony wcześniej. Jaki polecacie mi kupić? Wpisując w allegro rozrząd caya nie ma zbyt wielkiego wyboru, wpisując cayc jest znacznie większy, ale czy to będzie pasować? Czym różnią się te wszystkie aukcje z identycznymi rozrządami do różnych aut? Długością paska? Czymś innym? Jak kupię na przykład rozrząd do golfa 1.6 tdi cayc to będzie inny niż mój caya, chociaż silniki to teoretycznie te same jednostki? Czy na przykład ten http://allegro.pl/rozrzad-pompa-skoda-fabia-ii-1-6tdi-caya-cayb-cayc-i6766142497.html<!-- m --> będzie odpowiedni?

  • Cześć.

    Z tym silnikiem u nas na fcp jest mało ludzi. niby wymiana jest co 210000 km ale producent nie podaje wieku paska. Tu jest pies pogrzebany.
    Ja mam taki strach że jak kupie rozrząd poza aso to może być ale nie musi być wpadka i potem z gwarancją bede sie bujał. Nie mówiąc o stratach w silniku.
    ja bym zlecił wymianę rozrządu dobremu aso. Poproś o wycenę wymiany rozrządu w aso i zobaczysz czy gra jest warta świeczki. Po pytaj tez po inny serwisach za ile to robią

  • Masz na myśli to, że na allegro można kupić jakiś leżak magazynowy o nieznanym wieku i że guma może być już nie taka jak powinna?

  • tak . A potem z gwarancją cieżko bywa , bo każdy na drugiego zwala. Wiesz o co mi chodzi.

    jak wydajesz pieniądze to trzeba wiedzieć na co 🙂 <!-- s:) -->

    ja jak u siebie wymieniałem rozrzad w cbza to mi sie wogóle nie opłacało szukać po alegrach olxach taniej . Wszędzie mieli ceny takie same. Za pakiet ok. 400 zł.

  • A mniej więcej ile może taka usługa kosztować w aso? Nigdy nie miałem do czynienia z aso i nie znam w ogóle przedziału.

  • z allegro masz 14 dni na zwrot jak dostaniesz czesc to mozesz sprawdzic date produkcji, ale ja bym sie nie bal ze lezala 10 lat na magazynie ...
    co do szukania to mialem podobny problem bo tez mam rzadki silnik ktory byl produkowany tylko rok, ale sprawdzilem ze pasuje do wielu innych tego typu czyli 1.4 16v i po tym szukalem. np na aukcji moze nie byc wymienionego twojego silnika ale jak wpiszesz ten nr w allegro to tam juz moze sie pojawic.

  • Maesa, nie wiem skąd jesteś, ale np ja jeździłem do aso do Czech. Było znacznie taniej na robociznie.
    Cena części była podobna.
    No i gwarancja zachowana 😉 <!-- s;) -->
    Dodatkowo - Czesi przedluzali mi GDM - gwarancja mobilności.
    W PL nikt o tym nawet nie wspomniał.
    Z kolei niektórzy jeżdżą za Odrę. Inny standard obsługi i wogole nie ma problemów z naprawami gwarancyjnymi .

    tapatalk

  • Ja rozrząd wymieniałem w Czechach. Na całości zaoszczędziłem ok. 300 zł. w porównaniu z polskim aso.

    Wymiana rozrządu w aso od 650 zł w górę. Mój łańcuch kosztowałby mnie 1200 zł., więc się odwróciłem i pojechałem do CZ 🙂 <!-- s:) -->