Witaj na forum Fabia Club Polska

[Inne] Żarówki

Topic created · 116 Posts · 40540 Views
  • ja mam ledy philipsa W5W w Fabii z 2003r i nie wykazują żadnych błędów. Jeśli komuś zależy na ekonomi to można zaznaczyć że zużywają 0,35 W 😉 <!-- s;) --> Narva wprowadziła nie tak dawno również do swej ofery ledy postojowe a ich cena jest o połowe mniejsza.

  • [quote="Stig92"]ja mam ledy philipsa W5W w Fabii z 2003r i nie wykazują żadnych błędów. Jeśli komuś zależy na ekonomi to można zaznaczyć że zużywają 0,35 W 😉 <!-- s;) --> Narva wprowadziła nie tak dawno również do swej ofery ledy postojowe a ich cena jest o połowe mniejsza.[/quote]

    Chodzi o to, żeby komputer sobie nie pomierzył i nie sygnalozwał uszkodzonej żarówki.

    Jest w wyższych modelach fabii taki bajer?

    Wiem że w SuperB pojawia się problem i wymaga zmiany spod VAGa.

  • podobnież w modelach Fabii od 2004 roku, bo jak kupowałem ledy pod tablice rejestracyjną to akurat miałem model diody z wbudowanym modułem oszukującym magistralę CAN w samochodach wyprodukowanych po 2004 roku

  • Ja mam te sportlight i dla mnie są ok gorzej od Philips BV nie świecą a cena niższa. Są typowo białe a nie niebieskawe.

  • [quote="K0_VOITH"] Tungsram ... +90 i chętnie bym ich spróbował.[/quote]

    [b]sławo86[/b] żona w yarisie ma te żarówki i naprawdę ładnie dają, założyłem je ponieważ reflektory juz są nieco nadgryzione zębem czasu i przyznaję, że był to trafiony zakup.
    Świecą na biało, a na mokrej nawierzchni w nieoświetlonej ulicy to można wręcz "igłę" znaleźć.
    Ale nie ma róży bez kolców ich wytrzymałość w codziennej eksploatacji to 10 max 12 miechów.

  • [quote="MirekS"]
    Ale nie ma róży bez kolców ich wytrzymałość w codziennej eksploatacji to 10 max 12 miechów.[/quote]

    No to wytrzymałość jak Philips Ultravision a cena przez pół 😉

  • ja :zawstydzony: nawet juz nie pamiętam 🙂 <!-- s:) --> u mnie dają rade jestem bardzo zadowolony i juz siedzą 1,5 roku

  • A ja mam z polecenia Voytasa .. Osram Night Breaker Plus .. i do tego postojówki Philips Blue Vision. Świecą ekstra - białym światłem.

    Przed tym warto wypolerować klosze pastą tempo.

  • [quote="Loni"]Żarówki [b]H4 [/b]są do Octavi 😛 <!-- s:P -->[/quote]

    fabia II 2010-2012 ma H4 jeśli lampa jest standardowa a H7 w lampie z soczewką

  • ja założyłem ostatnio Osramy nb plus w nocy światło o wiele lepsze od standardowych, miałem okazję jechać też nocą w deszczu i tutaj są beznadziejne siedziałem jak kret w tym aucie mając ograniczoną widoczność no i liczyłem na takie światło coś w stylu zimna biel i zonk 😄 <!-- s:D --> ogólnie oprócz pory deszczowej godne polecenia.

  • Dzisiaj wreszcie on board żarówki Tungsram Megalight Plus 90%

    Cena ok 29 zł. za komplet na allegro.

    Spostrzeżenia - patrząc na klosz - barwa żółciejsza od Philips Blue Vision, zbliżona do zwykłych żarówek 100/95W (standard 60/55W) ale:

    Dużo mocnejszy snop światła padajacy na drogę zarówno w porównaniu do Blue Vision jak i do "setek". Zaryzykowałbym stwierdzenie, że mocniejsze od Philips Extreme Vision.

    Dam znać jak będzie w deszczu, jednak wcześniej użytkowałem Tungsramy Megalight +60 i było cacy, nie spodziewam się więc, że przy tych będzie gorzej.

    IMHO stosunek ceny do jakości i światłości bezkonkurencyjny.

    Przy okazji zarówno Dica jak i Fabianna dostały rurki 3xSMD do tablicy rejestracyjnej 😉

  • Wyczaiłem w którejś gazecie motoryzacyjnej test żarówek i wyszło wg testerów, że najlepsze pod względem jakości/mocy świecenia i białej barwy są żarówki Unitec Xenon Ultra (100% China product).

    Wyprzedzają Philipsy, Osramy i inne.

    Akurat korzystając z okazji że moje Osram Night Breaker Plus spaliły się, po 6 miesiącach :dobani: <!-- s:dobani: --> .. zakupiłem skuszony testem te Uniteci w Auchan za 20,99 zł komplet.

    I przyznam szczerze że warto, świecą naprawdę lepiej od Osramów .. zobaczymy tylko jak z ich żywotnością (w tym punkcie dostały 3/5 gwiazdek, podobnie jak Philipsy).

  • W której to gazecie taki test był? Dużo ich przeczytałem, ale chińczyki były w nich conajwyżej średnie...

  • [quote="comfort"]W której to gazecie taki test był? Dużo ich przeczytałem, ale chińczyki były w nich conajwyżej średnie...[/quote]

    Motor chyba, czy coś takiego.

    W Auto Świecie znowu wypadły testy kiepsko ... a w obu gazetach testy na tym samym sprzęcie.

    Zastanawiam się czy firmy typu Osram czy Philips nie płacą za wychwalanie swoich produktów.

    Wiadomo że żarówki tanie mają większą sprzedaż niż "drogie" markowe.

  • [b]mari0[/b] - a nie oślepiasz bardzo? Tanie żarówki mają często przestawione żarniki. Stań sobie w pewnej odległości od swojego samochodu tak jakby ktoś jechał z przeciwka. Sam chciałem kupić night breakery, bo w KRK oszczędzają na oświetleniu dróg i po zmroku często jeździsz po omacku. A cena tych wynalazków jest naprawdę kusząca...

  • osramki mozna w krk kupić za 60 zł. komplet

  • Nie oślepiam. Robiłem nawet test z samochodem z przeciwka, jest ok.

    60 zł to nie jest duża kasa, ale w moim wypadku świeciły pół roku, a to jest stanowczo za mało jak za żarówki tej klasy (Osram, Philips).

    Tutaj mam za to 3 komplety 😄 <!-- s:D -->

  • Mam Auto Świat co prawda sprzed roku i jest test żarówek H7, podzielę się tym z Wami, może się komuś przyda.

    Polecane:

    1. Bosch Pure Light
    2. Bosch Plus 50
      3 Bosch Daytime
    3. Osram Cool Blue
    4. Philips Eco Vision
    5. Narva
    6. Osram standard
    7. Xenon Gold Line +50%
    8. FueVert H7

    Neutralne - Xenon Mega White

    Odradzają

    1. Pilot Sport Plasma Xenon
    2. 4Max Profiline
    3. CarLamp Skyline
    4. CarLamp Aquatec
    5. GranD Prix Xenon
    6. Bottari - te podobno są coraz lepsze ale jednak...
    7. Unitec Halogen
    8. Siscar Laser light

    Teraz jeżdże na Osram standard za 17 zł/szt, jeździłem także na Philipsach, Narvach oraz Tungsramach - wszystkie były ok. Miałem kiedyś Unitec wsadzone ale tylko na jakiś czas w zastępstwo - świeciły mocno ale wydaje mi się,że oślepiały jadących z naprzeciwka

  • Poniżej test o którym wspominałem.

  • [quote="enemik"]osramki mozna w krk kupić za 60 zł. komplet[/quote]

    Gdzie? 🙂 <!-- s:) -->

    [quote="mari0"]Nie oślepiam. Robiłem nawet test z samochodem z przeciwka, jest ok.

    60 zł to nie jest duża kasa, ale w moim wypadku świeciły pół roku, a to jest stanowczo za mało jak za żarówki tej klasy (Osram, Philips).

    Tutaj mam za to 3 komplety 😄 [/quote]

    Za te pieniądze się chyba skuszę 🙂 Faktycznie w teście dobrze wypadły.

Log in to reply