Witaj na forum Fabia Club Polska

Fabia 2003 1.2 - Jeden tłok nie pracuje

Temat utworzony · 5 Posty · 2194 Wyświetlenia
  • Witam.

    Ponieważ mam dość wróżenia mechaników, może znajdę podpowiedź tutaj. Postaram się opisać historię mojej Skody od momentu powstania problemu po dzień dzisiejszy.

    Jadąc do pracy, przy prędkości około 100km/h [b]wjechałem w dziurę[/b]. W tym momencie zaczęła [b]migać kontrolka silnika na pomarańczowo.[/b] Cyklicznie, paliła się nieprzerwanie i co jakiś czas migała. Uznałem, że może od wstrząsu coś się stało z cewką. [b]Cewkę kupiłem, wymiana. Wszystkie trzy dawały iskrę ale dalej auto pracowało na dwa tłoki (trzęsienie autem, szarpiące obroty, spadek mocy)[/b]. Dałem do mechanika, [b]uznał, że przestawił się rozrząd.[/b] Pomijam fakt, że trzymał auto 2 MIESIĄCE! Auto zrobione, [b]wymienił pasek (łańcuch ponoć był ok) i "udało mu się obejść podczas naprawy zdejmowanie głowicy"[/b]. Auto jeździło bez zarzutów tydzień czasu. Pełna moc, choć po jednym dniu lampka "helikopterka" się zapaliła, niebawem zgasła. [b]Po tygodniu powrót do migającej kontrolki silnika i pracy na dwa tłoki[/b]. Dałem do innego mechanika.[b] Sprawdził ciśnienie na tłokach, jest ok.[/b] [b]Wymienił wszystkie świece[/b]. [b]Przełożył elektroniczną kontrolę zapłonu z jednego tłoka (sprawnego) na ten niedziałający. Nie pomogło.[/b] Odebrałem niesprawne auto i dałem do poprzedniego mechanika. Zrobił w aucie tyle, że [b]wymienił filtr paliwa i wszystkie wtryski. Auto jeździło bez problemu przez jeden dzień. [/b][b]Wrócił problem pracy na dwa tłoki, później nagle magicznie zaczęły pracować trzy i dzisiaj ponownie jeden przestał chodzić. Kontrolka silnika miga, auto ma małą moc i się trzęsie na luzie.[/b] Na chwilę obecną wydałem 2000 zł na naprawy, które w niczym nie pomogły. Powoli zaczynam odczuwać desperacką ochotę zrzucenia wozu z urwiska. Czy ktoś ma jakikolwiek pomysł co to może być? Wymiana głowicy? Wymiana kontrolki lambda? Wymiana całego silnika?

  • W tym roczniku zaczął był od sprawdzenia wiązki na podłużnicy.
    Samo "tąpnięcie" przez wjechanie w dziurę mogło procesy szarpania kabli przyspieszyć.
    Tym bardziej że objawy raz są a raz ich nie ma.
    Poszukaj kumatego elektryka co już kiedys robił takie naprawy.
    Hasło do dalszego szukania : gnijąca wiązka.

    tapatalk

  • Sprawdzę to, jeszcze nie słyszałem o tej usterce więc może to jest właściwy trop. Dziękuję i dam znać co i jak!

  • Odswieze temat gnijacej wiazki.
    Kapi piszesz nasteny trop gnijaca wiazka.
    Niestety pol godziny stracilem na szukanie i wpisywanie w wyszukiwarke fotum i nic nie znalazlem konkretnego o gnijacej wiazce.
    Moglbys mi podeslac link gdzie to jest dobrze opisane. Chodzi mi o proces naprawy tej wiazki jesli jest zgnila.
    Ewentualnie moze wiesz lub ktos wie kto dobrze mi to zrobi ?
    Myslalem ze mialem to robione ale chyba jednak patrzylem na inna wiazke.

  • Naprawa wiązki:

    • wycięcie zgnitego odcinka przewodu i posztukowanie .
    • wymiana całej wiązki za kilka stówek.