Witaj na forum Fabia Club Polska

Migające podświetlenie deski rozdzielczej w Fabii1,4 16V

Temat utworzony · 5 Posty · 2133 Wyświetlenia
  • Witam , Dziś rano, w czasie jazdy zaczęło migać ( gasnąć i zapalać sie ponownie ) podświetlenie deski oraz kontrolki świateł mijania , czy migały też reflektory to nie wiem , nie miałem gdzie zjechać i sie zatrzymać . po 2-3km problem sam zniknął i po południu też nie powrócił . Dodam jeszcze że było słychać załączający sie przekaźnik . Nie wierze w samo naprawianie sie jakiegokolwiek sprzętu , wiec może ktoś spotkał sie z podobnymi objawami i podpowie 🙂 <!-- s:) -->

  • Takie dziwne objawy z różnymi kontrolkami w F1 zazwyczaj sugerują, że wiązka zaczęła gnić na podłużnicy.

  • Dzięki za zainteresowanie problemem , gnijącej izolacji przewodów nie zlokalizowałem . problem też jak na razie sie nie powtórzył

  • [quote="dr O."]Takie dziwne objawy z różnymi kontrolkami w F1 zazwyczaj sugerują, że wiązka zaczęła gnić na podłużnicy.[/quote]
    Nie koniecznie na podłużnicy 🙂 Ja miałem podobny objaw w sytuacji nadłamanych przewodów w wiązce... klapy bagażnika (w sedanie) 😉 <!-- s;) -->

  • Ja jak patrzylem ta wiazke na podluznicy to jest w luznym czarnym karbowanym peszlu puszczona, a z tego co wiem oryginalnie byly oplatane tasma parcianą... czy to oznacza ze auto bylo na kampani servisowej wymiany wiazki ? Dodam tylko ze kupilem ja w tamtym tugodniu z niemiec i miala tam tylko jednego wlasciciela i byla niby servisowana do konca .. co kilka rzeczy potwierdza autentycznosc.

    Mi tez tak wszystko jakby przygasalo. Zegary swiatla podswietlenie w kabinie.... wypialem czujnik kata skretu z pompy i przestalo migac. Wynika z tego ze ten czujnik kata skretu jest uszkodzony i robi zware. Teraz chwilowo jezdze z wypietym i musze kupic sprawny czujnik. Moze ma ktos na zbyciu w 100 % sprawny ? Albo tos podpowie jaki zamiennik kupic zeby byl dobry. Pompa trw czujnik 3 pinowy.