Witaj na forum Fabia Club Polska

Problem z zasiegiem widocznosci w lusterku prawym duzym

Temat utworzony · 7 Posty · 2763 Wyświetlenia
  • Witam, jezeli zamiescilem temat w zlym dziale to z góry przepraszam, ale nie ogarniam jeszcze za bardzo tego forum. Ostatnio pod wplywem zlosci na male prawe lusterko w fabii 1 doszedlem do wniosku ze wymienie je na duza wersje z samochodu angielskiego, jak pomyslalem tak zrobilem, lecz pojawil sie pewien problem. Gdy ustawie widocznosc maksymalnie w lewo, to nadal nie widze zarysu samochodu, jest to dosyc problematyczne i tutaj pojawia sie pytanie czy ktos robil cos podobnego i sobie z tym w jakis sposob poradzil? z góry dzieki za wszelka pomoc.

  • Lusterko z anglika ma inne kąty odchylenia. Bo kierowca ze złej strony siedzi 🙂 <!-- s:) -->
    Prawdopodobnie konieczna będzie mechaniczna ingerencja - spróbuj ręką ustawić tak jak by ci pasowało.

    tapatalk

  • Ręka może być trudno ... chyba ze jakieś chamskie klinowanie lusterka ... lepiej będzie z dwóch jedno złożyć ...z nowego obudowa szkło i mechanizm ... a el mocujący ze starego ( małego )

    wysłane z telefonu

  • reka probowalem, nastawilem na tyle, ze jak przekrece glowe w prawo to widze ledwo ledwo klamke tylną - jak dla mnie starczy, ale ze siedze bardzo daleko to jak jakas mala osobka wsiadzie to juz nie bedzie miala tak fajnie. chyba będę próbował rozkladac lusterka... jesli chodzi o element mocujacy, to chodzi o tą wewnetrzna metalowa czesc lusterka? jakies porady co do rozbierania? cobym nie musial zaraz nowego zamawiać... dzieki za szybkie odpowiedzi 😄 <!-- s:D -->

  • Kiedyś urwali mi oryginalne krótkie lusterko w vw lupo. Kupiłem zamiennik w hurtowni motoryzacyjnej w wersji większej za pieniądze, w których można było kupić używane małe od anglika. Może tak spróbuj?

  • i w tym duzym zamienniku nie bylo problemu z zobaczeniem zarysu samochodu? Dzisiaj odkrylem, ze male lusteko z duzym jest dokladnie tak samo nachylone, a wiec wina chyba lezy po stronie silniczka, ktory ma ograniczoną skrętność. Zastanawia mnie czy pomogloby, o ile jest to wgl mozliwe, przeniesienie silniczka sterujacego szklem z malwgo lusterka do duzego, moze ktos cos wie?

    [b][color=#FF0000]PROSZĘ UŻYWAĆ POLSKICH ZNAKÓW[/color][/b]

  • Okazało się że było coś nie tak z mechanizmem sterującym lusterkiem. Po rozłożeniu i złożeniu zasięg sie naprawił, a więc jak ktoś chciałby wymienić lusterko na lusterko z anglika to wszystko śmiga - polecam. Temat do zamknięcia 😄 <!-- s:D -->