Witaj na forum Fabia Club Polska

Fabia 1, woda tył

Temat utworzony · 6 Posty · 7139 Wyświetlenia
  • Witam,
    Auto mam od niedawna, a jeszcze mniej jeżdżę bo to żony:-)

    Ale jest problem z wodą... Wszystkie szyby zaparowane, tylne dywaniki wilgotne...
    Szukając przyczyny uszczelka na drzwiach od dołu trochę poniżej połowy wilgotna z obu stron. Podsufitka sucha - myślałem że może antena, przód suchy. Nigdzie indziej wody nie widzę więc może słupki z pasami? Czy tam są jakieś kanały? Jak ten plastik zdemontować - wyszarpać bo śrub nie widzę. Pod siedzeniem tył sucho...

    Może ktoś wie jak woda może się tam dostawać?
    Dzięki

  • Zazwyczaj przez drzwi. Nie tylko przez uszczelki między drzwiami i kabiną, ale też woda dostaje się przy uszczelkach szyby i drzwiami spływa na dół i leje się na dywaniki. Ogólnie to norma w F1.

  • Trochę nie do końca ... woda w F1 najczęściej dostaje się przez sparciala uszczelkę pomiędzy drzwiami a blacha zasłaniająca ich wnętrze pod tapicerka - chłonie wodę a później leci do środka drzwi - trzeba wymienić uszczelkę co wiąże się z demontażem wspomnianej blachy / jednak tu może być konieczność rozwiercania nitow w zależności od sposobu montażu
    Ew uszczelnienie prowizoryczne silikonem tez się sprawdza 🙂 <!-- s:-) -->

    Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

  • Sprawdź odprowadzenie wody z drzwi (te dziury) 🙂 <!-- s:) --> . Jeśli są chociaż troszke zatkane to woda dostaje się przez tapicerkę do środka. Ja miałem przypdaek że przez głośnik mi się dostawała woda do środka.

  • Hej, trudno powiedziec...
    Musisz sprawdzic uszczelki w drzwiach. Moze cos z tym jest nie tak, innej mozliwosci nie widzę 😉 <!-- s;) -->

  • Je tez takie coś że kanaliki wylotowe wody z drzwi się zatykają i wystarczy je przeczyścić i jest ok 🙂 <!-- s:) -->