Witaj na forum Fabia Club Polska

Olej silnikowy

Temat utworzony · 5 Posty · 1483 Wyświetlenia
  • Witam kupiłem auto z 1.8 T 150 KM awt nie wiem jaki mial lany wczesnij olej ale silnik ma troche nagar i mialem wlac shell 10w60 syntetyk ale zwatpilem i kupiłem shell 10w40 i mam pytanie co sądzicie o tych olejach shell czy jakiś liqi moly? Slyszalem ze niby shell jest dobrym olejem a te motule to się przeplaca i w ogole . Niby mam 184 tyś przebiegu w co wątpię . Dzięki za pomoc

  • Swego czasu jeździłem na Castrolu edge sport i na mobilu 2000 róznica była taka że w zimie zawory i popychacze było słychać. W lecie był bardzo dobry do jazdy przy odcince 😄 <!-- s:D --> .
    Jeżeli zawory lub popychacze lub jedno i drugie masz trochę dojechane to lepiej daj tam 10W40.
    Ale szczerze bym spróbowałbym dać zwykłego 5W40 a wcześniej płukanka oczywiście 🙂

  • Slyszlem ze dobry jest liqi moly czytałem że ładnie wycisza silnik i zmniejsza zużycie oleju a o castrolu się naczytalem ze niezły szit 😛

  • Liqui jeśli jest nie oszukany to jest dobry - z tym się zgodzę 🙂 . Według mnie to w polsce jest ciężko kupić ori olej 🙂 <!-- s:) -->

  • Dzięki za odpowiedź chyba zostaną przy shelu podobno dobry ale nie wiem czy iść to 10w40 czy syntetyk jakiś ... 😜