Witaj na forum Fabia Club Polska

Fabia I , 1,4 16V regulacja ustawienia świateł

Temat utworzony · 5 Posty · 3549 Wyświetlenia
  • Jak w temacie czy w tym modelu jest jakaś mechaniczna ( za pomocą śrub ) regulacja reflektora , Chodzi mi o to że lewy reflektor świeci zbyt wysoko , kupiłem w marcu samochód z tą wadą , do tej pory mi to nie przeszkadzało ale teraz chciałbym to poprawić .

  • [quote="and61"]czy w tym modelu jest jakaś mechaniczna ( za pomocą śrub ) regulacja reflektora [/quote] Jest co nietrudno nie zauważyć przy wnikliwym spojrzeniu na obudowę reflektora. Jeśli tego nie ogarniasz jedż na stację diagnostyczną . Tam Ci ustawią lub nie bo np. stwierdzą że się nie da. Być może masz żle wpięty silniczek elektrycznej regulacji lub masz zamontowany bardzo kiepski zamiennik.

  • [quote="bonifacy"][quote="and61"]czy w tym modelu jest jakaś mechaniczna ( za pomocą śrub ) regulacja reflektora [/quote] Jest co nietrudno nie zauważyć przy wnikliwym spojrzeniu na obudowę reflektora. Jeśli tego nie ogarniasz jedż na stację diagnostyczną . Tam Ci ustawią lub nie bo np. stwierdzą że się nie da. Być może masz żle wpięty silniczek elektrycznej regulacji lub masz zamontowany bardzo kiepski zamiennik.[/quote]
    Dzięki za wyczerpującą odpowiedź , zapewne wyuczoną z poradnika mistrza Cedrycha .
    Myślałem, że forum tego typu, jest po to by sobie udzielać konkretne podpowiedzi a nie odsyłać do warsztatu .

    aha , żeby nie było , zlokalizowałem te broki od regulacji

  • [quote="and61"]
    Dzięki za wyczerpującą odpowiedź , zapewne wyuczoną z poradnika mistrza Cedrycha . [/quote]
    Gdybym czytał te wszystkie poradniki to nie miałbym czasu na naprawianie tych wszystkich zbitków które klepałem . Wiedzę swoją czerpię z praktyki 😄 <!-- s:D --> a będzie to już ze 30 -ści lat. Cedrycha mogłeś przeczytać sam i wtedy nie pisał byś tego tematu.[quote="and61"]yślałem, że forum tego typu, jest po to by sobie udzielać konkretne podpowiedzi a nie odsyłać do warsztatu .[/quote] Nie odsyłam Cię do warsztatu a na stację diagnostyczną . To kolosalna różnica. Typowy warsztat nie dysponuje odpowiednimi urządzeniami do kontroli ustawienia świateł. Ty pewnikiem będziesz sam kombinował ustawiając np. na drzwiach garażu lub na oko z miejsca kierowcy. W ogóle to dziwię się że tak póżno bierzesz się za ten temat. Do tej pory oślepiałeś innych.

  • Mnie na SKP regulacja świateł kosztowała całe 5 minut i 10 zł.
    Sam bym tego nawet nie tykał. Samo złe zamontowanie żarówki już jest widoczne na drzwiach garażu nie wspominając o "rozjechanych" reflektorach.
    W OII dobijalo mnie że do wymiany żarówki trzeba było wyciągać reflektor 😕 <!-- s:/ -->

    sent by phone