Witaj na forum Fabia Club Polska

Jak sprawdzić wzmacniacz antenowy?

Temat utworzony · 6 Posty · 6484 Wyświetlenia
  • Witam serdecznie.
    Mam Skodę Fabię I kombi z 2002r. i ogromny problem z odbiorem stacji radiowych.
    Od razu po zakupie samochodu wymieniłem radio fabryczne na "zwykłe" radio Pioneer.
    Zgodnie z sugestiami podłączyłem również separator.
    Niestety radio odbiera mi tylko 2-3 stacje, które po przejechaniu kilku kilometrów i tak się gubią. Po odłączeniu separatora sytuacja jest taka sama.
    Przeczytałem na forum, że może to być wina uszkodzonego wzmacniacza antenowego.
    Czy można w jakiś sposób sprawdzić czy rzeczywiście uszkodzony jest wzmacniacz antenowy? Czy jednak jest to wina uszkodzonego separatora?
    Nie mam niestety możliwości podłączenia innej anteny, a nie chciałbym kupować nowej w ciemno, gdyż koszt nie jest aż tak mały.
    Pozdrawiam 🙂 <!-- s:) -->

  • I w mojej Fabi się to przytrafiło !!

  • podbijam pytanie

  • Najszybciej to wymienić antenę z podstawką.
    Jak masz ori radio to potrzebujesz antenę ze wzmacniaczem w stopce.

    Jest jeszcze coś takiego jak tryb serwisowy radia który powinien pokazać siłę sygnału z anteny.
    To musisz poszukać jak wejść w ten tryb w swoim radiu.

  • mam radio wymienione (pionier), ale slabo odbiera. tzn w miescie jest ok, ale jak np stane obok tira albo wyjade poza miasto to juz jest gorzej. Mam separator i nie wiem czy dobrze dziala. Czy to wina aneny czy separatora jak sprawdzic te dwa elementy?

  • [quote="patgaw"] Czy to wina aneny czy separatora jak sprawdzic te dwa elementy?[/quote]

    Spróbuj odpiąć separator. Jeśli wzmacniacz anteny jest uszkodzony to powinno (?) ruszyć....
    Tak gdybam...

    Albo do radia zamiast anteny przyłoż kawałek druta. Też powinien zadziałać.